Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cywilne ofiary nalotów

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 sierpnia 2015

Co najmniej pół tysiąca cywilów mogło zginąć w nalotach sił wielonarodowej koalicji na pozycje islamistów w Iraku i Syrii.

Co najmniej 500 cywilów mogło zginąć wskutek bombardowań dokonywanych w Iraku i Syrii przez siły wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA. Naloty na pozycje islamistów rozpoczęto 8 sierpnia 2014 / Zdjęcie: Airwars

W trwających od blisko roku nalotach na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja i innych organizacji islamistycznych w Iraku i Syrii siły wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA (Pierwsze loty bojowe z Incirlik, 2015-08-04; Londyn przedłuża misję nad Irakiem, 2015-08-04), dokonały ponad 5800 ataków, wskutek których zniszczono ponad 8700 celów naziemnych. Szacuje się, że w nalotach zginęło ok. 15 tys. islamistów (Ponad 3 mld USD na operacje w Iraku i Syrii, 2015-07-28; 15 tys. ofiar islamistów, 2015-07-14). Życie stracić mogło również co najmniej 500 cywilów.

Aktywiści Airwars, organizacji zrzeszającej niezależnych dziennikarzy śledzących kampanię nalotów USA i ich sojuszników na Irak i Syrię, zbadali ponad 50 udokumentowanych przypadków bombardowań, w których zginąć miało co najmniej 489 cywilów, w tym ok. 100 dzieci. Ponadto, ataki koalicjantów miały doprowadzić do śmierci ponad 100 żołnierzy wojsk irackich i kurdyjskich, a także umiarkowanych rebeliantów walczących w Syrii z islamistami i wojskami reżimu Baszara al-Assada.

Wiele informacji o cywilnych ofiarach nalotów, które pojawiają się w lokalnych mediach i na portalach społecznościowych, jest trudnych do zweryfikowania. Przypadki, o których informuje Airwars zostały opisane w co najmniej 2 niezależnych i wiarygodnych źródłach, a najczęściej również udokumentowane zdjęciami lub amatorskimi filmami. Co ciekawe, dowództwo wielonarodowej koalicji dotąd potwierdziło jedynie 2 cywilne ofiary nalotów w Iraku i Syrii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.