Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga partia Beryli dla Nigerii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 sierpnia 2015

Fabryka Broni dostarczyła nigeryjskim wojskom lądowym kolejne karabinki Beryl. To już druga partia polskich konstrukcji strzeleckich sprzedanych do tego państwa.

Większość karabinków Beryl M762 trafiła do komandosów z 72. Mobile Strike Force (72. MSF), elitarnego pododdziału wojsk lądowych walczącego z bojownikami ruchu Boko Harram

Fabryka Broni w styczniu 2015 wysłała do Nigerii pierwszy transport tysiąca karabinków Beryl M762 do amunicji 7,62 mm x 39. Był to efekt umowy podpisanej między Łucznikiem a armią nigeryjską w 2014. Już wówczas negocjowano dostawy drugiej, o połowę mniejszej partii karabinków.

Kontrakt został zawarty w I kwartale 2015 i obejmował sprzedaż 500 Beryli M762 oraz partii 10 subkarabinków Mini Beryl M556 (eksportowa odmiana używanego przez Wojsko Polskie wz. 96C Mini Beryl) do amunicji 5,56 mm x 45 (Kolejne Beryle M762 dla Nigerii, 2015-03-26). Dostawy zostały zrealizowane pod koniec czerwca, ale dopiero teraz Łucznik oficjalnie o tym poinformował, gdy broń trafiła już w ręce użytkowników.

Żołnierze 72. MSF szkoleni są przez instruktorów południowoafrykańskiej STTEP (Specialised Tasks, Training, Equipment and Protection) International, kierowanej przez Eebena Barlowa, byłego podpułkownika sił specjalnych SADF, byłego właściciela przedsiębiorstwa Executive Outcomes (jedna z pierwszych prywatnych firm ochrony, w swoim czasie dysponująca nawet własnym lotnictwem bojowym)

Nasza firma prowadzi aktywne działania handlowe w kraju i na świecie. Wyroby z logo FB cechuje niezawodność nawet w bardzo trudnych warunkach, dzięki czemu pozyskujemy stałych odbiorców. Współpraca z armią nigeryjską układa się bardzo dobrze, o czym świadczą kolejne zamówienia składane przez tego klienta, poinformował Edward Migal, prezes zarządu Fabryki Broni.

Beryle M762 cieszą się wśród nigeryjskich komandosów dobrą opinią, o czym może świadczyć ten wymowny obrazek

Może nieco dziwić sprzedaż niewielkiej liczby 5,56-mm subkarabinków Mini Beryl M556, ale jak poinformowali RAPORT-wto przedstawiciele Łucznika chodzi o partię testową broni. Jeżeli spełni oczekiwania nigeryjskich komandosów, spodziewane są większe zamówienia tych konstrukcji.

Przy czym, subkarabinki mogą być dostarczane do amunicji 5,56 mm x 45, albo – jeżeli Nigeryjczycy zdecydują się na zakup większej liczby – Łucznik może opracować na ich potrzeby Mini Beryla M762 do naboju 7,62 mm x 39.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.