Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na DM63A1

Przemysł zbrojeniowy, 11 sierpnia 2015

Rheinmetall otrzymał zlecenie na dostawy 120-mm pocisków podkalibrowych DM63A1.

Zdjęcie: Rheinmetall

Niemieckie przedsiębiorstwo Rheinmetall poinformowało o zdobyciu zamówienia na dostawę 120-mm przeciwpancernych pocisków podkalibrowych stabilizowanych brzechwowo z odrzucanym sabotem DM63A1 (na zdjęciu) dla nieujawnionego odbiorcy. Wartość kontraktu wynosi 39 mln euro (164 mln zł). Amunicja zostanie dostarczona w dwóch transzach, w latach 2016-2018.

Amunicja DM63A1 może być używana do strzelania z gładkolufowych armat czołgowych o długości lufy 44 i 55 kalibrów. Produkcja penetratora i montaż końcowy pocisków odbywa się w zakładach w Unterlüß w Dolnej Saksonii, a materiału miotającego – w bawarskim Aschau i szwajcarskim Wimmis. Niektóre elementy DM63A1 są produkowane przez Hellenic Defence Systems (Amunicja dla greckich Leopardów, 2014-08-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.