Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie Kormorana II

Marynarka wojenna, 20 sierpnia 2015

4 września zostanie zwodowany prototyp polskiego niszczyciela min Kormoran II.

4 września w Gdańsku, w Stoczni Remontowa Shipbuilding, odbędzie się wodowanie prototypu polskiego niszczyciela min Kormoran II. Ceremonię ma zaszczycić swoją obecność Prezydent RP Andrzej Duda.

Okręt Kormoran II przeznaczony jest do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej, jak i w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym. Został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić niską sygnaturę pól fizycznych, a jednocześnie mieć wysokie parametry manewrowe zapewniane przez pędniki cykloidalne napędzane silnikami spalinowymi (Kormoran II na sekcje rozłożony, 2014-11-28).

Zdjęcia: IU MON

Na razie jednostka obsadzona jest przez tzw. grupę organizacyjno-przygotowawczą. W jej skład wchodzą: dowódca, dowódca działu elektromechanicznego / napędu głównego, oficer operacyjny i bosman okrętowy.

Od września w gdańskiej stoczni rozpocznie się montaż wszystkich urządzeń okrętowych. Próby morskie Kormorana II na Poligonie Kontrolno-Pomiarowym Marynarki Wojennej RP mają rozpocząć się pod koniec marca 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.