Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Super Hornet z LRASM

Lotnictwo wojskowe, 21 sierpnia 2015

US Navy rozpoczęła integrację LRASM z samolotem wielozadaniowym Super Hornet.

LRASM podwieszony pod skrzydłem F/A-18E / Zdjęcie: US Navy

Naval Air Systems Command (NAVAIR) opublikowało informację o rozpoczęciu prób integracji pocisku przeciwokrętowego dalekiego zasięgu Long Range Anti-Ship Missile (LRASM) z samolotem wielozadaniowym F/A-18E/F Super Hornet. Przedsięwzięcie rozpoczęło się 12 sierpnia w bazie Patuxent River.

W pierwszym etapie przeprowadzono sprawdzenie kompatybilności pełnowymiarowej makiety LRASM z belką uzbrojeniową podwieszoną pod skrzydłem F/A-18E z 23. eskadry doświadczalnej US Navy (VX-23). Dokonano także zapoznania personelu obsługowego z procedurami uzbrajania Super Horneta w LRASM.

Kolejnym etapem będą próby w locie F/A-18E z LRASM, które mają rozpocząć się jeszcze w bieżącym miesiącu. Według przedstawicieli NAVAIR proces integracji i uzyskania zdolności bojowej przez Super Horneta uzbrojonego w LRASM potrwa kilka lat.

LRASM ma być pociskiem stealth, zdolnym do samodzielnego wykrywania celów i wykonania ataku w sposób zapewniający największe prawdopodobieństwo ich zniszczenia. Planuje się, że ma on być w jak najmniejszym stopniu zależny od nawigacji opartej na odbiornikach GPS i danych przekazywanych przez własne środki rozpoznania za pośrednictwem łącz informacyjnych ze względu na możliwość zakłócania transmisji przez przeciwnika.

Jako pierwsze w nowe pociski zostaną uzbrojone w 2018 bombowce B-1B US Air Force (Pierwsza próba w locie LRASM, 2013-09-11). Jednostki lotnictwa US Navy wyposażone w F/A-18E/F otrzymają LRASM w 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.