Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnia się dostawa peruwiańskich Mi-171Sz-P

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 sierpnia 2015

Dostawa kolejnej transzy śmigłowców transportowych Mi-171Sz-P do Peru opóźni się o co najmniej kilka tygodni. Powodem są problemy z płatnościami za wiropłaty.

Problemy z płatnościami uniemożliwiają rozpoczęcie dostaw kolejnej transzy peruwiańskich śmigłowców Mi-171Sz-P / Zdjęcie: MO Peru

Dostawa kolejnej transzy Mi-171Sz-P została wstrzymana wskutek problemów Peru z płatnościami za wiropłaty. Według lokalnych mediów ministerstwo finansów i Bank Centralny Peru zalegają Rosjanom ze spłatą ok. 200 mln USD (737 mln zł). Władze w Limie miały zapowiedzieć, że w ciągu kilku tygodni uregulują zaległości.

Nowe śmigłowce transportowe są przekazywane jednostkom Aviación del Ejército (lotnictwa wojsk lądowych Peru). W grudniu 2013 Lima zamówiła od Rosji 24 Mi-171Sz-P (Peru zamawia 24 Mi-171, 2013-12-23). Ich dostawy rozpoczęły się pod koniec 2014 (Kolejna dostawa peruwiańskich Mi-171Sz, 2014-12-29).

Dostawy nowych Mi-171Sz-P są już opóźnione o kilka miesięcy. Pierwsza z tegorocznych transz wiropłatów miała dotrzeć do Peru w kwietniu (Kolejne Mi-171Sz-P trafiły do Peru, 2015-08-04). Śmigłowce trafiły do Ameryki Łacińskiej dopiero przed kilkoma tygodniami (Kolejne Mi-171Sz-P dopiero w maju, 2015-04-28). Porozumienie z 2013 zakłada, że ostatnie z peruwiańskich śmigłowców transportowych zostaną przekazane odbiorcy pod koniec br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra