Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy kamuflaż KT-1P

Lotnictwo wojskowe, 27 sierpnia 2015

Samoloty KT-1P wojsk lotniczych Peru otrzymają nowy kamuflaż.

Nowy schemat malowania KT-1P, które używane będą do misji przeciwko przemytnikom narkotyków / Rysunek: MO Peru

Obecnie Fuerza Aerea del Peru (FAP, wojska lotnicze Peru) mają na stanie 7 KT-1P Torito¸ przeznaczonymi do szkolenia podstawowego. 4 z nich zostały dostarczone w stanie zdatnym do lotu z zakładów Korea Aerospace Industries w Sacheon. 3 dalsze zmontowano w centrum obsługi FAP w bazie lotniczej Las Palmas, we współpracy ze specjalistami z KAI (Pierwszy KT-1 zmontowany w Peru, 2015-04-23). Ósmy KT-1P ma dołączyć do nich w następnym tygodniu, po zakończeniu prób odbiorczych.

Docelowo FAP mają dysponować 20 Torito. Połowa z nich znajdzie się na stanie Escuela de Formación de Oficiales Pilotos (szkoły lotniczej) w Pisco. Samoloty te noszą biało-pomarańczowe malowanie, dzięki czemu są lepiej widoczne podczas wykonywania manewrów.

Natomiast kolejnych 10 KT-1P otrzyma nowy kamuflaż i znaki rozpoznawcze o obniżonej widzialności. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu w Limie samoloty te posłużą także do zwalczania przemytników narkotyków działających w dolinach rzek Apurímac, Ene i Montano.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra