Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MP5K-PDW i HK417A2 dla Policji

Przemysł zbrojeniowy, 14 września 2015

Policja kupiła w dwóch postępowaniach 105 pistoletów maszynowych MP5K-PDW do amunicji 9 mm x 19 i dziesięć subkarabinów HK417A2 do naboju 7,62 mm x 51.

Choć Policja już drugi raz unieważniła postępowanie na dostawy pistoletów maszynowych MP5A5 i wyciszanych wersji MP5SD6, to jednak za drugim razem udało się podpisać umowę na 105 skróconych MP5K-PDW. Dostarczy je polski przedstawiciel H&K - Cenrex / Zdjęcie: Heckler & Koch

11 września Policja po raz drugi już unieważniła postępowania na dostawę 110 pistoletów maszynowych MP5A5 (lub konstrukcji równoważnych) i 3 wyciszanych MP5SD6 (lub równoważnych). W pierwotnym postępowaniu były to zadania pierwsze i trzecie (Nowa broń dla Policji, 2015-06-01). Zdecydowano się jedynie na pozostawienie zadania drugiego, obejmującego dostarczenie 105 skróconych pistoletów maszynowych MP5K PDW. Każda broń miała być ukompletowana z czterema 30-nabojowymi magazynkami, pasem jednopunktowym i łącznikiem do magazynków.

Przetarg wygrał warszawski Cenrex. Łączna cena za broń to 884.227,64 PLN z VAT. Daje to koszt jednostkowy produkowanego przez Heckler & Koch pistoletu maszynowego MP5K-PDW z 115-mm lufą, kolbą składaną na prawą stronę i ze stałym chwytem przednim, na poziomie 8,4 tys. złotych.

W innym postępowaniu, także ogłoszonym pod koniec maja 2015, również wygrał Cenrex. Przedsiębiorstwo dostarczy Policji 10 subkarabinów H&K HK417A2 z 330-mm lufami za 255 tys. zł (z VAT). Wyboru dokonano 31 lipca, umowę podpisano 9 września. Pierwsze nowe subkarabiny trafią w ręce funkcjonariuszy w 2016 (Australia kupuje HK417, 2011-01-01).

W skład jednego kompletu o wartości 25,5 tys. zł wchodzi, obok samego HK417A2, składana muszka i celownik umieszczone na grzbietowej szynie, łoże z punktami do mocowania odcinków szyn Key Mod, chwyt przedni zintegrowany z dwójnogiem, pas nośny, tłumik dźwięku, osiem 20-nabojowych magazynków z półprzezroczystego tworzywa, mocowana z boku do gniazda wyrzutowego torba na łuski, zestaw maskownic na szynę, zestaw do czyszczenia i konserwacji, zestaw naprawczy (w tym iglica i zamek) i skrzynia transportowa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.