Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Kauffman wycofany z linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 września 2015

W miniony piątek US Navy wycofała ze służby fregatę rakietową USS Kauffman.

Przez 28 lat służby USS Kauffman wykonał ponad 20 misji bojowych, służąc m.in. na wodach Morza Karaibskiego / Zdjęcie: USN

Ceremonia wycofania ze służby USS Kauffman (FFG 59), typu Oliver Hazard Perry, odbyła się w zeszły piątek na terenie Naval Station Norfolk. Wśród licznie zebranych gości obecni byli m.in. członkowie załogi okrętu, a także przedstawiciele dowództwa US Navy. Jednostka spędziła w linii 28 lat.

Latem USS Kauffman powrócił do portu macierzystego w Wirginii po zakończeniu ostatniej misji bojowej. Od stycznia amerykański okręt brał udział w wielonarodowej operacji antynarkotykowej Martillo (hiszp. Młotek, Ostatnia misja OHP, 2015-01-13), służąc w 4. Flocie US Navy. Załodze fregaty udało się przechwycić w tym czasie ponad 9 t narkotyków przemycanych z Ameryki Południowej na północ.

USS Kauffman był ostatnim okrętem typu OHP stacjonującym w Norfolk. US Navy dysponuje już tylko jedną fregatą rakietową, USS Simpson (FFG 56), stacjonującą w Naval Station Mayport na Florydzie. Pod koniec września jednostka zostanie wycofana ze służby. Fregaty rakietowe typu OHP są zastępowane w linii przez okręty typów Freedom i Independence, powstające w ramach programu Littoral Combat Ship.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.