Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Kauffman wycofany z linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 września 2015

W miniony piątek US Navy wycofała ze służby fregatę rakietową USS Kauffman.

Przez 28 lat służby USS Kauffman wykonał ponad 20 misji bojowych, służąc m.in. na wodach Morza Karaibskiego / Zdjęcie: USN

Ceremonia wycofania ze służby USS Kauffman (FFG 59), typu Oliver Hazard Perry, odbyła się w zeszły piątek na terenie Naval Station Norfolk. Wśród licznie zebranych gości obecni byli m.in. członkowie załogi okrętu, a także przedstawiciele dowództwa US Navy. Jednostka spędziła w linii 28 lat.

Latem USS Kauffman powrócił do portu macierzystego w Wirginii po zakończeniu ostatniej misji bojowej. Od stycznia amerykański okręt brał udział w wielonarodowej operacji antynarkotykowej Martillo (hiszp. Młotek, Ostatnia misja OHP, 2015-01-13), służąc w 4. Flocie US Navy. Załodze fregaty udało się przechwycić w tym czasie ponad 9 t narkotyków przemycanych z Ameryki Południowej na północ.

USS Kauffman był ostatnim okrętem typu OHP stacjonującym w Norfolk. US Navy dysponuje już tylko jedną fregatą rakietową, USS Simpson (FFG 56), stacjonującą w Naval Station Mayport na Florydzie. Pod koniec września jednostka zostanie wycofana ze służby. Fregaty rakietowe typu OHP są zastępowane w linii przez okręty typów Freedom i Independence, powstające w ramach programu Littoral Combat Ship.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.