Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Richmond przeciw imigrantom

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 września 2015

Londyn rozważa wysłanie kolejnego okrętu na wody Morza Śródziemnego. Jednostka wesprze wysiłki społeczności międzynarodowej, walczącej z grupami przestępczymi przerzucającymi imigrantów z Afryki do Europy.

HMS Richmond najprawdopodobniej dołączy wkrótce do wielonarodowej koalicji państw UE, na czele której stoi Marina Militare, walczących z gangami przemycającymi nielegalnych imigrantów z Afryki na kontynent europejski / Zdjęcie: Royal Navy

Od kilku miesięcy okręty państw UE patrolują Morze Śródziemne w ramach unijnej operacji morskiej EUNAVFOR Med. Brytyjską banderę reprezentuje u wybrzeży Afryki okręt hydrograficzny HMS Enterprise (H88, HMS Enterprise na pomoc imigrantom, 2015-09-22). Przed kilkoma dniami dowództwo Royal Navy zgłosiło gotowość wysłania w rejon operacji kolejnego okrętu – fregaty rakietowej HMS Richmond (F239), typ 23.

Od pół roku brytyjska fregata patroluje wody Oceanu Indyjskiego, usiłując powstrzymać przemyt narkotyków, uzbrojenia i niewolników. Nowy plan Royal Navy zakłada skierowanie HMS Richmond na Morze Śródziemne. Na czas nowej operacji F239 najprawdopodobniej zostanie przebazowany do jednej z baz Marina Militare (marynarki wojennej Włoch), która przewodzi wysiłkom społeczności międzynarodowej. 

Głównym zadaniem HMS Richmond będzie patrolowanie wód okalających północne wybrzeża Afryki. Brytyjczycy mają zwalczać lokalne grupy przestępcze, trudniące się przerzutem nielegalnych imigrantów do Europy. Załoga okrętu użyje do tego celu m.in. bezzałogowych statków latających Boeing Insitu ScanEagle. Na pokładzie brytyjskiej jednostki znajdują się również zespoły interwencyjne, gotowe do dokonania inspekcji i ewentualnego zajęcia podejrzanych statków.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.