Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Greckie Apache ćwiczyły w Izraelu

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 września 2015

Lotnictwo greckich wojsk lądowych po raz pierwszy w historii wzięło udział w ćwiczeniach zorganizowanych poza granicami kraju.

Po raz pierwszy w historii lotnictwo wojsk lądowych Grecji wzięło udział w wielonarodowych ćwiczeniach wojskowych przeprowadzonych poza granicami kraju / Zdjęcie: MO Izraela

W dniach 6-11 września 6 greckich śmigłowców wojskowych, w tym uderzeniowe AH-64A+/DHA i transportowe NH90 TTH, wzięło udział w ćwiczeniach Blue & White Glory, przeprowadzonych na południu Izraela. Greccy lotnicy doskonalili swoje umiejętności u boku żołnierzy izraelskich wojsk lotniczych. Wspólne operacje prowadzono m.in. nad pustynią Negew.

W ramach Blue & White Glory przeprowadzono serię symulowanych operacji wojskowych, zrealizowanych w ramach różnych scenariuszy sytuacyjnych. Piloci ćwiczyli m.in. działanie na asymetrycznym polu walki, a także niszczenie kolumn pancernych nieprzyjaciela we współpracy z izraelskimi AH-64 (Awaryjne lądowanie AH-64, 2012-08-29). Przećwiczono również ewakuację rannych pilotów z pola walki.

Blue & White Glory były dla greckich pilotów pierwszą w historii okazją do zaprezentowania swoich umiejętności poza granicami kraju. W przeszłości Grecy ograniczali się do organizacji wielonarodowych ćwiczeń wojskowych na własnym terytorium.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.