Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stryker w ładowni Atlasa

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 07 października 2015

Brytyjczycy i Amerykanie przeprowadzili próby załadunku i wyładunku kto Stryker do / z ładowni transportowca A400M Atlas.

Próby załadunku i wyładunku Strykera do / z wnętrza A400M przeprowadzono 27 września w Fort Bliss / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Jeden z samolotów transportowych A400M Atlas ze składu 70. squadronu (eskadry) Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii, 7. Atlas dla RAF, 2015-09-16), stacjonującego w bazie Brize Norton, został przebazowany do Fort Bliss w USA, aby wziąć udział w ćwiczeniach Network Integration Evaluation. W ich trakcie przeprowadzono próby załadunku i wyładunku kołowego transportera opancerzonego Stryker 8x8 do / z ładowni transportowca (Strykery w Białymstoku, 2015-03-24).

Dzięki ich pomyślnemu zakończeniu możliwe będzie uzyskanie przez A400M wojskowego certyfikatu zezwalającego na przewożenie w ładowni wozów bojowych tego typu. Oznacza to także polepszenie interoperacyjności Royal Air Force z siłami zbrojnymi NATO i amerykańsko-brytyjskiej. Jednak przede wszystkim zapewnia to zwiększenie zdolności Sił Natychmiastowego Reagowania, zdolnych do rozmieszczenia w ciągu kilku dni i działania szczególnie na peryferiach terytorium NATO.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.