Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Stryker w ładowni Atlasa

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 07 października 2015

Brytyjczycy i Amerykanie przeprowadzili próby załadunku i wyładunku kto Stryker do / z ładowni transportowca A400M Atlas.

Próby załadunku i wyładunku Strykera do / z wnętrza A400M przeprowadzono 27 września w Fort Bliss / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Jeden z samolotów transportowych A400M Atlas ze składu 70. squadronu (eskadry) Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii, 7. Atlas dla RAF, 2015-09-16), stacjonującego w bazie Brize Norton, został przebazowany do Fort Bliss w USA, aby wziąć udział w ćwiczeniach Network Integration Evaluation. W ich trakcie przeprowadzono próby załadunku i wyładunku kołowego transportera opancerzonego Stryker 8x8 do / z ładowni transportowca (Strykery w Białymstoku, 2015-03-24).

Dzięki ich pomyślnemu zakończeniu możliwe będzie uzyskanie przez A400M wojskowego certyfikatu zezwalającego na przewożenie w ładowni wozów bojowych tego typu. Oznacza to także polepszenie interoperacyjności Royal Air Force z siłami zbrojnymi NATO i amerykańsko-brytyjskiej. Jednak przede wszystkim zapewnia to zwiększenie zdolności Sił Natychmiastowego Reagowania, zdolnych do rozmieszczenia w ciągu kilku dni i działania szczególnie na peryferiach terytorium NATO.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.