Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Podział prac nad pakistańskimi OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 października 2015

Pakistan kupi od ChRL 8 konwencjonalnych okrętów podwodnych. Powoła z nich zostanie wytworzona w kraju.

W najbliższych latach Pakistan zakupi 8 chińskich konwencjonalnych okrętów podwodnych. Połowa jednostek zostanie wytworzona w stoczni w Karaczi / Zdjęcie: KSEW

Władze Pakistanu poinformowały o wynegocjowaniu warunków zakupu od ChRL serii 8 konwencjonalnych okrętów podwodnych. Jednym z założeń przygotowywanego kontraktu jest przeniesienie budowy części z nich do kraju nabywcy. Pekin zgodził się na dokonanie transferu technologii i pomoc w przygotowaniach do budowy 4 jednostek. Okręty powstaną w stoczni w Karaczi.

Wiosną 2015 Islamabad wydał zgodę na zakup 8 diesel-elektrycznych OP od ChRL. Pakistańskie władze w dalszym ciągu nie potwierdziły, jaki typ został wybrany. Lokalne media konsekwentnie informują jednak, że Pakistańczycy zamówią jednostki proj. 041 (typu Yuan, Pakistan wybierze chińskie OP, 2015-04-06).

Nowe pakistańskie OP otrzymają układ pędny niezależny od powietrza atmosferycznego (AIP). Będą też przystosowane do przenoszenia i odpalania pocisków przeciwokrętowych. Zastąpią w linii obecnie eksploatowane jednostki, w tym dwa ponad 30-letnie, francuskie OP typu Hashmat (Agosta 70) i trzy nowsze typu Khalid (Agosta 90B).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.