Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Royal Navy ćwiczy w Indiach

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 09 października 2015

HMS Richmond wziął udział w ćwiczeniach morskich przeprowadzonych u zachodnich wybrzeży Indii.

Załoga HMS Richmond spędziła kilka dni u wybrzeży Indii, ćwicząc prowadzenie operacji bojowych wspólnie z indyjską fregatą INS Betwa / Zdjęcie: Royal Navy

Od pół roku fregata rakietowa HMS Richmond (F239), typ 23, prowadzi działania bojowe na wodach Oceanu Indyjskiego. Brytyjski okręt bierze udział w wielonarodowych operacjach wojskowych, których celem jest walka z grupami piratów morskich i ochrona cywilnych statków (HMS Richmond przeciw imigrantom, 2015-09-24).

Jednym z elementów misji HMS Richmond są kurtuazyjne wizyty w portach morskich zaprzyjaźnionych państw i udział w ćwiczeniach morskich organizowanych przez sojuszników. W takim właśnie celu brytyjska fregata skierowała się do indyjskiego Goa na zachodzie kraju.

Przez kilka dni załoga HMS Richmond ćwiczyła prowadzenie operacji morskich wspólnie z indyjską fregatą rakietową INS Betwa (F39), typu Brahmaputra (INS Betwa przeciwko piratom, 2010-04-14). Celem ćwiczeń było wypracowanie metod koordynacji działań obu jednostek na polu walki. Szczególny nacisk położono na doskonalenie procedur wymiany informacji między okrętami, a także współdziałanie w ramach większych zespołów zadaniowych.

Kilkudniowe ćwiczenia realizowano HMS Richmond i INS Betwa w ramach różnych scenariuszy sytuacyjnych. Załogi obu okrętów symulowały m.in. prowadzenie wspólnych patroli bojowych i walkę z grupami piratów morskich. Ćwiczono również konwojowanie cywilnych statków i operacje poszukiwawczo-ratownicze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.