Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelski Karnaf po modernizacji

Lotnictwo wojskowe, 14 października 2015

Wojska lotnicze Izraela odebrały pierwszy zmodernizowany samolot transportowy C-130H Karnaf.

Pierwszy zmodernizowany Karnaf podczas uroczystej prezentacji w bazie Nevatim / Zdjęcie: MO Izraela

Pod koniec ubiegłego tygodnia w bazie Hejl HaAvir (izraelskich wojsk lotniczych) w Nevatim oblatano pierwszy zmodernizowany samolot transportowy C-130H Karnaf (hebr. Nosorożec). Trafił on do 131. eskadry Rycerze Żółtego Ptaka.

Unowocześniony Karnaf ma zabudowany nowy centropłat, pokładowy radiolokator meteorologiczny i wskaźniki ciekłokrystaliczne w kabinie załogi. Jego wyposażenie pokładowe, obejmujące m. in. wskaźniki przezierne i głowicę optoelektroniczną, umożliwia wykonywanie lotów na małej wysokości w nocy.

Pracami strukturalnymi zajęło się przedsiębiorstwo Bedek, wchodzące w skład Israel Aerospace Industries. Dostawcą wyposażenia jest Elbit Systems.

Dzięki modernizacji izraelskie Karnafy, w liczbie 6, pozostaną w służbie co najmniej do 2040. Razem z nimi będą eksploatowane także nowsze C-130J-30 Samson (Pierwszy Samson w Izraelu, 2014-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.