Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Black Hawki dla Arabii Saudyjskiej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 października 2015

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż Arabii Saudyjskiej 9 śmigłowców transportowych UH-60M Black Hawk.

Arabia Saudyjska zakupi 9 śmigłowców UH-60M Black Hawk, jeżeli tylko zgodę wyda na to Kongres USA / Zdjęcie: DOD

Do Kongresu wpłynął wniosek o wydanie zgody na sprzedaż Arabii Saudyjskiej 9 śmigłowców UH-60M Black Hawk wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym m.in. 21 silnikami T700-GE-701D, 20 układami nawigacyjnymi GPS/INS, tuzinem układów ostrzegających o odpalonych pociskach rakietowych AN/AAR-57 CMWS i 20 7,62-mm karabinami maszynowymi M240H, a także napędowymi karabinami maszynowymi Dillon Aero M134D.

Wartość porozumienia szacowana jest na 495 mln USD (1,8 mld zł). Śmigłowce zostaną wytworzone w zakładach Sikorsky Aircraft. Producent będzie również zobowiązany do zapewnienia odbiorcy pakietu części zamiennych i materiałów szkoleniowych. Kontrakt zostanie zrealizowany w ramach rządowego programu FMS (Foreign Military Sales). Pośrednikiem w dostawach wiropłatów będą siły zbrojne USA.

Nowe Black Hawki będą eksploatowane przez lotnictwo królewskich wojsk lądowych Arabii Saudyjskiej. Śmigłowce mają brać udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych (SAR) i pomagać w niesieniu pomocy ofiarom klęsk żywiołowych (Katastrofa saudyjskiego Black Hawka , 2015-02-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.