Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Caracale dla Kuwejtu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 października 2015

Kuwejt zakupił francuskie śmigłowce H225M Caracal. Wartość transakcji to ponad miliard euro.

Siły zbrojne Kuwejtu zakupiły 24 śmigłowce H225M Caracal, z opcją na 6 kolejnych / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W trakcie wizyty w Paryżu premier Kuwejtu, szejk Dżabir Mubarak al-Hamad as-Sabah podpisał ze swoim francuskim odpowiednikiem, Mauelem Vallsem porozumienie w sprawie zakupu 24 śmigłowców wielozadaniowych Airbus Helicopters H225M Caracal (Wojskowe deklaracje PiS, 2015-10-15, Ujawniono cenę zakupu Caracali, 2015-09-25), wraz z uzbrojeniem, z opcją na 6 kolejnych. Wartość umowy szacowana jest na 1 mld euro (ok. 4,3 mld zł).

Oprócz tego obydwa kraje zawarły porozumienia dotyczące zakupu francuskich pojazdów, produkowanych przez Renault Trucks Défense (m. in. 120 samochodów patrolowych Sherpa, Cztery oferty na VBMT-LR, 2015-01-27) i modernizacji kuwejckich łodzi patrolowych typu Umm Al Maradim (Combattante P37-BRL) oraz sprzedaży przeznaczonych dla nich pocisków rakietowych. Umowy te warte są dodatkowe 1,5 mld euro (6,4 mld zł). Ich szczegóły mają być ujawnione w następnych tygodniach.

Zakupy uzbrojenia dokonywane przez Kuwejt mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa kraju i odstraszenie islamistów przed dokonywaniem kolejnych ataków. Niedawno rząd w Kuwejcie zakupił 28 samolotów wielozadaniowych Eurofighter.

Francja i Kuwejt współpracują także w innych dziedzinach. Arabowie zadeklarowali chęć utworzenia funduszu z kapitałem 450 mln euro (1,9 mld zł), w celu inwestowania w małe i średnie francuskie przedsiębiorstwa przemysłowe i farmaceutyczne. Z kolei Paryż zamierza wybudować w Kuwejcie centrum onkologiczne, za 100 mln euro (ok. 430 mln zł).   


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.