Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy MB-339CD Batch 2 dla lotnictwa włoskiego

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 października 2008

8 października w zakładach Alenia Aermacchi w Venegono zakończono próby w locie pierwszego egzemplarza samolotu szkolno-bojowego MB-339CD zmodernizowanego do standardu Batch 2, przeznaczonego dla Aeronautica Militare Italiana (AMI, lotnictwo wojskowe Włoch).


Pierwszy MB-339CD zmodernizowany do standardu Batch 2, startuje z lotniska w Venegono / Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Producent zawarł z wojskiem w październiku 2007 porozumienie dotyczące modernizacji do nowego standardu 14 eksploatowanych przez AMI samolotów serii Batch 1. MB-339CD w tej wersji mają już zabudowaną awionikę glass cockpit, obejmującą m.in. wskaźniki przezierne (HUD) i trzy wskaźniki wielofunkcyjne (MFD) w kabinach ucznia-pilota i instruktora. Modernizacja do standardu Batch 2 obejmuje wyposażenie samolotów w mapy cyfrowe i układy umożliwiające symulację używania uzbrojenia, przystosowanie do wykonywania lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu (NVG), a także zabudowanie nowych radiostacji i układów identyfikacji swój-obcy (IFF), zasobników do rejestrowania parametrów podczas walki powietrznej (AACMI) oraz rejestratora danych w przypadku katastrofy i awaryjnego nadajnika lokacyjnego (ELT).

Zmodernizowane samoloty MB-339CD Batch 2 zostaną dostarczone w 2009 do 61 Stormo, stacjonującego w Lecce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.