Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Emirates zamawiają Phenomy 100E

Lotnictwo cywilne, 04 listopada 2015

Akademia szkolenia lotniczego linii Emirates zamówiła brazylijskie bardzo lekkie odrzutowce Phenom 100E.

Pierwszy Phenom 100E w barwach Emirates zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas wystawy w Dubaju / Zdjęcie: Embraer

Embraer zawarł z Emirates Flight Training Academy (akademią szkolenia lotniczego linii Emirates) umowę w sprawie zakupu 5 bardzo lekkich odrzutowców Phenom 100E, z opcją na 5 kolejnych. Dostawy samolotów rozpoczną się w 2017.

Flota Emirates liczy obecnie ponad 240 dużych samolotów komunikacyjnych (Emirates sfinansują A380neo?, 2015-10-19). Ich załogi stanowią piloci z całego świata. Zajmująca się ich kształceniem Emirates Flight Training Academy będzie zlokalizowana w międzynarodowym porcie lotniczym Al Maktoum, leżącym 37 km na południowy wschód od Dubaju.

Na jej terenie mieścić się będzie hangar dla samolotów, pomieszczenia do nauki, syntetyczne urządzenia szkoleniowe, centrum obsługi technicznej, sale sypialne, sala gimnastyczna, boisko, korty tenisowe i meczet. Otwarcie pierwszych obiektów w akademii – drogi startowej i pomieszczeń szkoleniowych – zaplanowano na przyszły rok. Docelowo ma szkolić się tam jednocześnie 500 uczniów-pilotów.

Emirates są drugim przewoźnikiem z Bliskiego Wschodu, który zakupił Phenomy do szkolenia pilotów dużych samolotów pasażerskich. W czerwcu br. analogiczną decyzję podjęły linie Etihad (Etihad kupują Phenomy 100E, 2015-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.