Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostrzał, którego nie było

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 17 listopada 2015

Jedna z baterii systemu Iron Dome omyłkowo odpaliła pocisk rakietowy Tamir w kierunku źle zidentyfikowanego celu powietrznego. Operatorzy wyrzutni uruchomili mechanizm autodestrukcji antyrakiety.

W wyniku błędnego działania stacji radiolokacyjnej bateria systemu Iron Dome odpaliła pocisk rakietowy Tamir w kierunku nieistniejącego celu powietrznego / Zdjęcie: MO Izraela

We wczesnych godzinach popołudniowych operatorzy jednej z baterii izraelskiego systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Iron Dome zostali zaalarmowani informacją o pocisku rakietowym nadlatującym ze strony Strefy Gazy. Żołnierze szybko podjęli decyzję o zestrzeleniu wykrytego celu powietrznego, odpalając w jego kierunku antyrakietę Tamir.

Po ponownym przeanalizowaniu informacji odbieranych ze stacji radiolokacyjnej okazało się, że wykryty wcześniej cel powietrzny w rzeczywistości.. nie istnieje. Operatorzy systemu Iron Dome postanowili więc uruchomić mechanizm autodestrukcji antyrakiety. Jej szczątki spadły na niezamieszkałe tereny w pobliżu miasta Aszkelon.

Według lokalnych mediów, powołujących się na źródła w dowództwie Sił Obronnych Izraela, dzisiejszy incydent spowodowało błędne działanie radiolokatora baterii Iron Dome. Najprawdopodobniej radar źle zidentyfikował jeden z potencjalnych celów powietrznych, m.in. granatów moździerzowych, wystrzelonych podczas walk toczących się między zwaśnionymi stronami na terenie Strefy Gazy. Dużo kontrowersji wzbudza fakt, że błędnie działająca stacja radiolokacyjna przeszła w ostatnich miesiącach modernizację, która miała poprawić jej zdolność do wykrywania, identyfikacji i śledzenia celów powietrznych, które mogłyby stanowić zagrożenie dla Izraela (Iron Dome skuteczny przeciwko bsl, 2015-07-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.