Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia zbuduje nowy lodołamacz

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 listopada 2015

Władze Australii potwierdziły plan budowy nowego oceanicznego lodołamacza.

DMS Maritime będzie nadzorować proces powstawania nowego lodołamacza. Przedsiębiorstwo z Sydney pomoże też w rozbudowie infrastruktury portowej w Hobart na Tasmanii, a także australijskich stacji badawczych na Antarktydzie / Rysunek: DMS Maritime

Za 4 lata australijska bandera zacznie powiewać z pokładu nowego oceanicznego lodołamacza. Canberra potwierdziła właśnie plan budowy i wprowadzenia do służby nowej jednostki, która podniesie zdolność państwa do prowadzenia badań Antarktydy i otaczających ją akwenów.

Statek zostanie wyposażony w aparaturę niezbędną do prowadzenia badań środowiskowych, skanowania dna oceanicznego i tworzenia map terenu. Jednostka będzie stacjonować w porcie Hobart, na Tasmanii. Nowy lodołamacz zastąpi w linii wiekowy Aurora Australis, który wspiera australijskie misje badawcze od końca lat 1980. (Ka-32 w akcji ratowniczej na Antarktydzie, 2014-01-04). Jednostka ma wejść do służby w październiku 2019.

Przedsięwzięcie związane z budową nowego lodołamacza będzie nadzorowane przez rodzime przedsiębiorstwo DMS Maritime z Sydney, specjalizujące się w świadczeniu szerokiego zakresu usług logistycznych dla australijskich sił zbrojnych. Nowa jednostka najprawdopodobniej powstanie w jednej ze stoczni należących do holenderskiej grupy zbrojeniowej Damen.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.