Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australia zbuduje nowy lodołamacz

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 listopada 2015

Władze Australii potwierdziły plan budowy nowego oceanicznego lodołamacza.

DMS Maritime będzie nadzorować proces powstawania nowego lodołamacza. Przedsiębiorstwo z Sydney pomoże też w rozbudowie infrastruktury portowej w Hobart na Tasmanii, a także australijskich stacji badawczych na Antarktydzie / Rysunek: DMS Maritime

Za 4 lata australijska bandera zacznie powiewać z pokładu nowego oceanicznego lodołamacza. Canberra potwierdziła właśnie plan budowy i wprowadzenia do służby nowej jednostki, która podniesie zdolność państwa do prowadzenia badań Antarktydy i otaczających ją akwenów.

Statek zostanie wyposażony w aparaturę niezbędną do prowadzenia badań środowiskowych, skanowania dna oceanicznego i tworzenia map terenu. Jednostka będzie stacjonować w porcie Hobart, na Tasmanii. Nowy lodołamacz zastąpi w linii wiekowy Aurora Australis, który wspiera australijskie misje badawcze od końca lat 1980. (Ka-32 w akcji ratowniczej na Antarktydzie, 2014-01-04). Jednostka ma wejść do służby w październiku 2019.

Przedsięwzięcie związane z budową nowego lodołamacza będzie nadzorowane przez rodzime przedsiębiorstwo DMS Maritime z Sydney, specjalizujące się w świadczeniu szerokiego zakresu usług logistycznych dla australijskich sił zbrojnych. Nowa jednostka najprawdopodobniej powstanie w jednej ze stoczni należących do holenderskiej grupy zbrojeniowej Damen.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.