Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przetestowano Prithvi II

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2015

U wybrzeży stanu Orissa przeprowadzono kolejny test z użyciem pocisku balistycznego Prithvi II.

Indie przeprowadziły 2. w br. test z użyciem pocisku balistycznego Prithvi II. Próbę nadzorowali przedstawiciele DRDO i dowództwa indyjskich wojsk strategicznych / Zdjęcie: DRDO

Indyjska rządowa agencja ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO) poinformowała o przeprowadzeniu testu z użyciem pocisku balistycznego Prithvi II. Próba odbyła się na terenie poligonu rakietowego Chandipur u wybrzeży stanu Orissa. Jej przebieg nadzorowali przedstawiciele DRDO i członkowie dowództwa indyjskich wojsk strategicznych, które są odpowiedzialne za magazynowanie i eksplotację uzbrojenia.

Pocisk balistyczny Prithvi II, wybrany losowo z zapasów magazynowych sił zbrojnych Indii, odpalono dziś o 12:10 czasu miejscowego z kompleksu startowego nr 3 na terenie ośrodka w Chandipur. Po przeleceniu zakładanej odległości rakieta spadła do wód Zatoki Bengalskiej w wyznaczonym przez DRDO miejscu. Przebieg testu śledzono za pomocą telemetrycznych i optoelektronicznych urządzeń obserwacyjnych a także okrętów stacjonujących na Zatoce Bengalskiej.

Pociski balistyczne Prithvi II rozwijane są w ramach programu IGMDP (Integrated Guided Missile Development Programme). Zestawy mają zasięg do 350 km. Mogą przenosić głowicę bojową – atomową lub konwencjonalną – o masie od 500 do 1000 kg. Pierwsze próby Prithvi przeprowadzono w 1996. Ostatni test odbył się 19 lutego br. z tego samego kompleksu startowego na terenie poligonu w Chandipur (Udana próba Prithvi II, 2015-02-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.