Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

M113A2 dla Filipin do końca 2015

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 12 grudnia 2015

Do końca 2015 USA dostarczy siłom zbrojnym Filipin 114 transporterów M113A2. Pojazdy przekazywane są w ramach programu EDA.

Prezentacja zmodernizowanych filipińskich M113A2, wyposażonych w izraelskie zdalnie sterowane moduły uzbrojenia Elbit System z 12,7-mm wkm M2HB / Zdjęcia: MO Filipin

Pierwszy transport 77 gąsienicowych transporterów opancerzonych trafił do portu Subic Bay 9 grudnia. Kolejny, obejmujący 37 wozów planowany jest na 14 grudnia. Darowizna zwiększy liczbę filipińskich M113 o ponad jedną trzecią do 455 pojazdów tego typu. M113A2 dotarły do Filipin pozbawione sprzętu łączności i uzbrojenia, które zostaną zainstalowane w pojazdach przed wprowadzeniem ich do służby.

Amerykanie sukcesywnie wspierają Filipiny za pomocą dostaw sprzętu wojskowego. 18 listopada marynarce wojennej tego państwa przekazano dwie jednostki – okręt hydrograficzny (ex-R/V Melville) i kuter patrolowy (ex-USCGC Boutwell, trzeci okręt klasy Hamilton dostarczony Filipinom). Tym razem rząd Stanów Zjednoczonych zdecydował się wzmocnić filipińskie wojska lądowe dostawami sprzętu przekazywanego nieodpłatnie w ramach programu EDA (Excess Defense Articles). Choć Filipińczycy nie płacą za dostarczone M113A2, to jednak pokrywają koszt ich transportu, wynoszący 67,5 mln PHP (5,65 mln zł).

Przekazane transportery mają zostać wykorzystane do zwalczania różnych grup zbrojnych (w tym muzułmańskich, jak MILF), operujących na terenie południowych Filipin.  Dostawa gąsienicowych, opancerzonych wozów ma zwiększyć mobilność oddziałów walczących z partyzantką i zapewnić im niezbędny poziom ochrony. W 2015 Filipiny odebrały już partię 28 zmodernizowanych M113A2, uzbrojonych w zdalnie sterowane moduły dostarczone z Izraela (Filipiny odbiorą zmodernizowane M113, 2015-03-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.