Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja SM-3 IIA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 grudnia 2015

Amerykański Departament Obrony zlecił Raytheonowi produkcję nowych pocisków rakietowych SM-3 Block IIA.

Raytheon dostarczy 17 pocisków rakietowych SM-3 Block IIA na potrzeby testów i użycia operacyjnego / Zdjęcie: Raytheon

Amerykański koncern wyprodukuje i dostarczy Departamentowi Obrony 17 pocisków rakietowych Standard Missile 3 (SM-3) Block IIA. Wartość anonsowanego kontraktu wynosi 543 mln USD (2,1 mld zł). Antyrakiety posłużą do dalszych prób naziemnych i testów w locie (przechwytywania celów w kosmosie). Część z nich zostanie przygotowana do użycia w warunkach rzeczywistego pola walki.

Pociski SM-3 Block IIA będą wytwarzane m.in. w zakładach Raytheona w Tucson w Arizonie, Huntsville w Alabamie, Andover w Massachusets i Goleta w Kalifornii. Antyrakiety tego typu produkowane są przede wszystkim dla US Navy i Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony). Przedsięwzięcie finansują władze w Waszyngtonie i Tokio.

W 2018 USA zamierzają rozmieścić w Polsce lądową odmianę systemu startowego i przechowywania SM-3 Block IIA. Wyrzutnie zostaną rozmieszczone w nowej bazie obrony powietrznej, która powstanie w Redzikowie, nieopodal Słupska (Amerykańska baza w Redzikowie z bliska, 2013-10-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.