Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Awaria USS Milwaukee

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 15 grudnia 2015

W niecały miesiąc po rozpoczęciu służby awarii uległa najnowsza amerykańska fregata typu Freedom.

Informacja o awarii układu pędnego USS Milwaukee wzbudziła spore i zrozumiałe kontrowersje wśród amerykańskiej klasy politycznej. Część senatorów uznała zdarzenie za skandal, mając na uwadze fakt, że okręt przyjęto do służby zaledwie 20 dni wcześniej / Zdjęcie: USN

Zapoczątkowana w listopadzie podróż USS Milwaukee (LCS 5), typu Freedom do nowego portu macierzystego, została przerwana wskutek awarii układu pędnego. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, kiedy amerykański okręt szedł z Halifaxu w Kanadzie do Mayport na Florydzie. Uszkodzoną jednostkę odholowano do Joint Expeditionary Base Little Creek w Wirginii.

Dowództwo US Navy wciąż nie poinformowało, co doprowadziło do unieruchomienia USS Milwaukee. Przyczyny incydentu zostaną zbadane przez specjalną komisję. Według informacji uzyskanych przez lokalne media problemy z układem pędnym okrętu pojawiły się zaraz po tym, gdy ten opuścił port w Milwaukee, na terenie którego odbyła się oficjalna uroczystość przyjęcia go do służby (USS Milwaukee w linii, 2015-11-20).

Okręt najprawdopodobniej pozostanie na wschodnim wybrzeżu USA do czasu wykrycia i usunięcia przyczyn zeszłotygodniowej usterki. Oznacza to, że jednostka wejdzie do nowego portu macierzystego w San Diego w Kalifornii znacznie później niż przewidywano. Nie wiadomo też, czy awaria nie wpłynie na termin rozpoczęcia pierwszej misji bojowej USS Milwaukee. Pod koniec listopada US Navy ujawniła, że najnowsza amerykańska fregata rakietowa zostanie skierowana do Singapuru, by wesprzeć działania prowadzone przez USS Fort Worth (LCS 3, Pierwsza misja bojowa USS Milwaukee, 2015-11-23), typu Freedom.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.