Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Umowa na Poprady dla WP

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 grudnia 2015

Przedstawiciele PIT-Radwar i IU MON podpisali wczoraj umowę o dostawie dla WP 77 samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Poprad. Wartość kontraktu to 1083 mln zł.

Jeden z dwóch prototypów zestawu Poprad / Zdjęcie: PIT-Radwar

Jeszcze w br. PIT-Radwar otrzyma zaliczkę w wysokości ok. 250 mln zł (25% kontraktu) na rozpoczęcie produkcji pierwszych 14 wyrzutni, które mają być dostarczone wojsku do 2018. W latach 2019 i 2020 Siły Zbrojne RP otrzymają po 22 systemy, a w 2021 spółka dostarczy ostatnie 19 wyrzutni.

Podstawowym zadaniem SPZR Poprad będzie osłona ważnych obiektów, zgrupowań sprzętu i ludzi przed uderzeniami różnego rodzaju środków napadu powietrznego. Wszystkie zakupione dziś systemy i dwa kupione wcześniej prototypy wejdą do uzbrojenia jednostek przeciwlotniczych Wojsk Lądowych: 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego i 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz do brygad, w których są dywizjony przeciwlotnicze.

24 sierpnia br. IU MON w ramach tzw. postępowania zamkniętego zaprosił przedstawicieli PIT-Radwar do negocjacji związanych z zakupem 77 zestawów SPZR Poprad, ujętych w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych (Negocjacje w sprawie Poprada, 2015-08-27).

Umowę podpisali: płk Piotr Imański, zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia MON (siedzi po lewej) oraz Alicja Tomkiewicz, dyrektor handlowy i Janusz Wieczorek, członek zarządu PIT-Radwar. Na uroczystości po raz pierwszy obecny był wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki (stoi, drugi z lewej), któremu towarzyszyli prezes zarządu PGZ Arkadiusz Siwko (trzeci z lewej), prezes PCO i PIT-Radwar Ryszard Kardasz oraz wiceprezesi zarządu PGZ Maciej Lew Mirski i Ryszard Obolewski (po prawej) oraz szef IU MON gen. bryg. Adam Duda / Zdjęcie: Zdzisław Zieliński

Zestaw Poprad, wraz ze stacją radiolokacyjną bliskiego zasięgu Soła (Soła dla Popradów, 2013-04-08) osadzoną na wozie Żubr-R 4x4, służy do zwalczania celów powietrznych, w odległości do 5,5 km i na pułapie 3,5 km, przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych Grom/Piorun (MESKO dostarczy RST Grom, 2014-11-19, Negocjacje w sprawie Gromów, 2015-09-14) w dzień i w nocy, w każdych warunkach atmosferycznych. W skład zestawu wchodzą 4 przeciwlotnicze pociski rakietowe Grom (w przyszłości Piorun), zamontowane na podwoziu bazowym 4x4 Żubr-P, którego dostawcą jest AMZ-Kutno.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra