Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kuwejt wyśle wojska do Arabii Saudyjskiej

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 31 grudnia 2015

Władze Kuwejtu zgodziły się na wysłanie kontyngentu wojskowego na saudyjsko-jemeńskie pogranicze.

W ramach wsparcia sojuszników do Arabii Saudyjskiej wysłany zostanie najprawdopodobniej batalion artylerii wojsk lądowych Kuwejtu / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Na początku przyszłego tygodnia do Arabii Saudyjskiej wysłana zostanie grupa kuwejckich żołnierzy. Wojskowi mają stacjonować wzdłuż saudyjsko-jemeńskiego pogranicza. Ich zadaniem będzie ochrona terenów przygranicznych i reagowanie na wszelkie próby naruszenia suwerenności państwa Saudów.

Na saudyjsko-jemeńskim pograniczu regularnie dochodzi do wymiany ognia między siłami rządowymi a szyickimi rebeliantami Huti, którzy siłą zajęli północną część Jemenu (Saudyjczycy zestrzelili Scuda, 2015-08-27; Islamiści zaatakowali saudyjski patrol, 2015-01-05). Wskutek starć zbrojnych śmierć poniosło już kilkudziesięciu żołnierzy wielonarodowej koalicji, na czele której stoi Rijad, a także wielu cywilów (Saudyjczycy giną na granicy z Jemenem, 2015-08-25). W przeszłości swoje wojska rozmieściły w regionie też m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn.

W marcu br. koalicja wojskowa państw arabskich rozpoczęła bombardowania pozycji Huti w Jemenie. Koalicjanci starają się ograniczyć postępy oddziałów rebelianckich (W Arabii Saudyjskiej rozbił się F-16, 2015-12-30) i jednocześnie wspierać materiałowo i szkoleniowo wojska wierne obalonemu prezydentowi Mansurowi Hadiemu (ZEA szkolą Jemeńczyków, 2015-11-27; Leclerki ZEA w akcji w Jemenie, 2015-08-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.