Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA wycofały bsl z Etiopii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 stycznia 2016

Waszyngton zdecydował się na wycofanie kontyngentu wojskowego z południowej Etiopii.

USAF wycofały swe oddziały z lotniska wojskowego na południu Etiopii. Na jego terenie stacjonowały przede wszystkim amerykańskie bsl MQ-9 Reaper / Zdjęcie: USAF

Ambasada USA w Addis Abebie poinformowała o zaprzestaniu eksploatacji przez amerykańskie siły zbrojne wydzielonej strefy lotniska wojskowego w Arba Myncz, położonym ok. 450 km na południe od stolicy Etiopii. Od 5 lat obiekt był używany przez jednostki US Air Force do prowadzenia operacji lotniczych we wschodniej Afryce.

Na lotnisku wojskowym w Arba Myncz stacjonowały przede wszystkim amerykańskie bezzałogowe statki latające MQ-9 Reaper. Bezzałogowce były używane m.in. do patrolowania terytorium ogarniętej walkami wewnętrznymi Somalii.

Według niepotwierdzonych informacji bsl startujące z Etiopii dokonywały też ataków na pozycje ekstremistów w sąsiednich państwach. Za cel obrano m.in. przywódców somalijskiej organizacji islamistycznej Harakat al-Szabab al-Mudżahedin, która mocno dała się we znaki siłom pokojowym Unii Afrykańskiej (Islamiści zajęli bazę UA, 2015-06-27; Islamiści znów atakują w Somalii, 2015-06-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.