Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

1000 misji irlandzkich S-92

Lotnictwo cywilne, 08 stycznia 2016

Śmigłowce S-92 irlandzkiej Straży Wybrzeża wykonały w ub. r. 1000 misji ratowniczych.

Straży Wybrzeża Irlandii ma na stanie 5 śmigłowców S-92, które pozostają w stałej gotowości, operując z 4 baz / Zdjęcie: Garda Cósta na hÉireann

W ubiegłym roku wiropłaty S-92 Garda Cósta na hÉireann (Straży Wybrzeża Irlandii) wykonały rekordową liczbę ponad 1000 misji ratowniczych. Był to pierwszy przypadek w historii tej służby, od rozpoczęcia w 1991 operacji śmigłowcowych. W 2014 irlandzkie wiropłaty wykonały 914 misji ratowniczych.

Jubileuszowa została wykonana 27 grudnia. Tego dnia jeden ze śmigłowców S-92 przewiózł ciężarną kobietę do szpitala w Galway. Z powodu mgły wiropłat pozostał tam na noc. Inny S-92 próbował podjąć rannego chłopca, jednak silne zamglenie uniemożliwiło wykonanie zadania. Rannego przetransportowano do szpitala samochodem.

Flota Garda Cósta na hÉireann składa się z 5 śmigłowców Sikorsky S-92, które stacjonują w 4 bazach. Są one wyposażone w głowice optoelektroniczne, reflektory poszukiwawcze, urządzenia łączności satelitarnej i zestawy do intensywnej opieki medycznej (Heli-Expo 2015: Doskonalszy S-92 , 2015-03-04).

Do zadań irlandzkich S-92 należą poszukiwania i ratownictwo oraz ratownictwo medyczne. W ub. r. najwięcej misji – aż 343 – wykonał wiropłat stacjonujący w Sligo. Nieco mniej, 330 misji, zrealizował śmigłowiec z Shannon. Pozostałe S-92, operujące z Waterford i Dublina wykonały odpowiednio 179 i 148 misji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.