Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Topol w muzeum

Strategia i polityka, 19 października 2008

W Muzeum w Sankt Petersburgu wystawiono - po raz pierwszy w historii na widok publiczny - rakietowy kompleks strategiczny RS-12M Topol.

Trzy pojazdy wchodzące w skład samobieżnego kompleksu przyjechały o własnych siłach z 775. Artyleryjskiego zakładu remontowego. Eksponat przygotowywano tam do wystawienia ponad miesiąc, pozbawiając go cech bojowych i niebezpiecznych substancji. Decyzję o przekazaniu Topola muzeum podjęto w czerwcu 2007, a zrealizowano ją pod koniec sierpnia 2008.

Topol wystawiono na widok publiczny, ale bliżej z nim mogą zapoznawać się tylko żołnierze i uczniowie szkół wojskowych. Cywile muszą zachować odpowiedni dystans. Jak tłumaczy dyrekcja muzeum, chodzi o bezpieczeństwo cennego eksponatu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.