Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finlandia wspiera Frontex

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 stycznia 2016

Fińska straż wybrzeża wysłała okręt patrolowy na Morze Egejskie.

Okręt patrolowy Merikarhu zbudowano w połowie lat 1990. Jednostka ma 57,8 m długości i 11 m szerokości. Wypiera 1400 t. Rozwija 12-15 w. Załogę stanowi 14-20 oficerów i marynarzy. Merikarhu wyposażono m.in w głowicę optoelektroniczną i moduły łączności satelitarnej. Okręt zakończy swoją misję 10 kwietnia i po kilku tygodniach powróci do kraju / Zdjęcie: MSW Finlandii

Pod koniec minionego tygodnia fiński okręt patrolowy VL Merikarhu wyszedł z portu morskiego w Helsinkach i skierował się w stronę wschodnich wybrzeży Grecji. Pod koniec miesiąca patrolowiec powinien znaleźć się na wodach Morza Egejskiego, na których spędzi najbliższe miesiące.

Fiński okręt patrolowy weźmie udział w wielonarodowej operacji morskiej Poseidon Rapid Intervention. Na jej czele stoi straż wybrzeża Grecji. Przedsięwzięcie jest koordynowane przez Europejską Agencję Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich (Frontex) z siedzibą w Warszawie.

Celem operacji Poseidon Rapid Intervention jest powstrzymanie napływu nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu (Pierwszy sukces HMS Richmond, 2015-10-29; HMS Enterprise na pomoc imigrantom, 2015-09-22), którzy dostają się do Europy m.in. przez Morze Egejskie, wykorzystując słabe przygotowanie greckiej straży wybrzeża do ochrony granic morskich. W skład wielonarodowej grupy zadaniowej wejdzie 15 okrętów patrolowych i ok. 300 oficerów i marynarzy oddelegowanych przez różne państwa członkowskie UE.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.