Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rumunia kupiła bsl Phoenix 30

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 12 stycznia 2016

Wojska lądowe Rumunii zakupiły 4 czterowirnikowe bezzałogowe statki latające Phoenix 30.

Bezzałogowy statek latający Phoenix 30 / Zdjęcie: UAV Solutions

Forțele Terestre Române (wojska lądowe Rumunii) zakupiły za pośrednictwem US Army, zgodnie z procedurą Foreign Military Sales (FMS), 4 bezzałogowe statki latające Phoenix 30, wraz z naziemną stacją kierowania, częściami zamiennymi i pakietem wsparcia logistycznego. Wartość kontraktu nie została ujawniona.

Producentem bsl jest amerykańskie przedsiębiorstwo UAV Solutions. Innym użytkownikiem bezzałogowców tego typu jest Bułgaria (4 czterowirnikowce dla Bułgarii, 2014-12-02). Czterowirnikowiec Phoenix 30 ma maksymalną masę do startu 5,44 kg. Jego udźwig to 0,91 kg. Bezzałogowiec wyposażony jest w stabilizowaną głowicę optoelektroniczną Dragon View.

Bsl może rozwinąć prędkość maksymalną 45 km/h, a jego prędkość przelotowa to 29 km/h. Maksymalna wysokość lotu to 3048 m. Zwykle Phoenix 30 operuje na wysokości 15-150 m. Długotrwałość lotu wynosi 30-35 min.

Siły zbrojne Rumunii mają też w wyposażeniu inne bsl. Forţele Aeriene Române (wojska lotnicze Rumunii) eksploatują 7 bezzałogowców Shadow 600. Rząd w Bukareszcie nabył 11 statków powietrznych tego typu. 4 z nich utracono w trakcie służby, w tym 3 podczas misji w Iraku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.