Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USNS Brunswick przekazany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 stycznia 2016

US Navy odebrała kolejny szybki katamaran transportowy klasy Expeditionary Fast Transport.

USNS Brunswick to 6. szybki katamaran transportowy klasy EPF, który został przekazany US Navy / Zdjęcie: Austal USA

Wczoraj w Alabamie odbyła się ceremonia przekazania US Navy katamaranu transportowego USNS Brunswick (EPF 6) klasy EPF (Expeditionary Fast Transport). Jesienią 2015 zakończono intensywne próby morskie okrętu (Zakończono testy USNS Brunswick, 2015-11-03). Testy przeprowadzono w Zatoce Meksykańskiej. Wydarzenie było okazją do oceny pracy podstawowych urządzeń pokładowych jednostki, a także przeszkolenia i zgrania jej załogi.

W najbliższych tygodniach US Navy powinna przeprowadzić serię testów odbiorczych USNS Brunswick. Wkrótce potem rozpoczną się przygotowania do pierwszej misji bojowej okrętu. Katamarany klasy EPF służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia, w rejony działań bojowych. Okręty będą mogły zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t wyposażenia.

USNS Brunswick jest 6. katamaranem transportowym klasy EPF (dawniej JHSV, Joint High Speed Vessel) zbudowanym przez Austal USA z Mobile w Alabamie. W styczniu odbędzie się ceremonia chrztu USNS Carson City (EPF 7, Stępka pod przyszły USNS Carson City, 2015-08-05). Wkrótce potem okręt zostanie zwodowany. Trwa także budowa kolejnych 2 jednostek klasy EPF, przyszłych USNS Yuma (EPF 8) i USNS Bismarck (EPF 9). W br. rozpocznie się również budowa USNS Burlington (EPF 10). Waszyngton zapłaci za nie ok. 1,6 mld USD (6,4 mld zł). Pod koniec 2015 Austal otrzymał zlecenie na rozpoczęcie przygotowań do budowy 11. transportowca (Zlecenie na kolejny EPF, 2015-10-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.