Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej lotów Emirates do Australii

Lotnictwo cywilne, 18 stycznia 2016

1 sierpnia linie Emirates otworzą drugie codzienne połączenie z Dubaju do Perth. Będzie je obsługiwał Airbus A380.

A380, który będzie obsługiwał loty z Dubaju do Perth może przewieźć 519 pasażerów / Zdjęcie: Emirates

1 sierpnia 2016 linie Emirates otworzą drugie codzienne połączenie z Dubaju do Perth, które będzie obsługiwane przez samolot Airbus A380. Zastąpi on Boeinga 777-300ER. Przewoźnik zapowiedział ostatnio wprowadzenie swojego sztandarowego samolotu na większej liczbie tras w 2016. Na Wschodzie jest to m. in. otwarte 1 stycznia połączenie do Kuala Lumpur, obsługiwane przez A380 w konfiguracji dwuklasowej, a także do Tajpej, które zostanie uruchomione 1 maja. Wśród pozostałych kierunków, na których można będzie podróżować na pokładzie A380 Emirates na Dalekim Wschodzie i w Australazji znajdują się: Auckland, Bangkok, Brisbane, Hongkong, Melbourne, Pekin, Seul, Singapur, Sydney i Szanghaj.

Drugie codzienne połączenie A380 do Perth stanowi potwierdzenie naszego wieloletniego zaangażowania w Australii. Tym samym jeszcze więcej naszych klientów udających się na ten kontynent i z powrotem będzie mogło odbyć całą podróż  na pokładzie A380 – nie tylko na trasie do naszego portu przesiadkowego w Dubaju, ale dzięki dogodnym połączeniom także do popularnych miast w siatce Emirates obsługiwanych przez A380, m.in. do Londynu, Frankfurtu i Kopenhagi. Perth to jeden z 39 kierunków z siatki A380 Emirates na całym świecie i jeden z 13 położonych na Wschodzie. W miarę kolejnych dostaw A380 będziemy w dalszym ciągu wykorzystywać ten samolot, zapewniając oferowanie na najważniejszych trasach – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates.

Emirates jako pierwszy przewoźnik uruchomił loty A380 do stolicy Australii Zachodniej w maju 2015. Po wprowadzeniu drugiego połączenia obsługiwanego przez ten typ, Emirates zdołają przewieźć z Dubaju do Perth i z powrotem ponad 14 tys. pasażerów tygodniowo.

Australia jest trzecim co do liczby lotów A380 kierunkiem Emirates na całym świecie (Zmiany na trasie do Afryki, 2016-01-14), a od sierpnia br. aż 7 spośród 11 codziennych połączeń między Dubajem i Australią będzie obsługiwanych przez ten samolot. W marcu wśród nich znajdą się dodatkowe codzienne loty A380 do Melbourne. Obecnie Emirates oferują loty A380 z Sydney 2 razy dziennie oraz połączenie A380 z Melbourne, Brisbane i Perth, 1 raz w ciągu dnia.

W ramach porozumienia z liniami Qantas, pasażerowie Emirates mogą ponadto podróżować do 55 innych miejscowości w Australii, mając do wyboru ponad 4 tysiące lotów tygodniowo. Qantas i Emirates wylatują z Dubaju do Australii 13 razy dziennie, zapewniając połączenia do Australii  z wielu miast  w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie z jednym tylko międzylądowaniem.

Rejs z Dubaju zaplanowano na 10:10 z lądowaniem w Perth 50 minut po północy następnego dnia. Lot powrotny z Perth wyznaczono na 6:00 z lądowaniem w Dubaju o 13:00 tego samego dnia. A380, który będzie obsługiwał loty może przewieźć 519 pasażerów. Na jego pokładzie znajduje się 14  prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 429  siedzeń w klasie ekonomicznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.