Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Air Tractora w Brazylii

Lotnictwo cywilne, 21 stycznia 2016

Wczoraj po południu samolot rolniczy Air Tractor wystartował do kolejnego lotu z lotniska 14 bis w północnej Paranie nad okoliczne plantacje. Najprawdopodobniej z powodu problemów z napędem pilot próbował zawrócić samolot na lotnisko startu. Nisko lecąca maszyna zderzyła się wówczas z busem jadącym autostradą PR-454 Carlos João Strass. Do katastrofy doszło ok. 17:00 na przedmieściach Londriny, w dystrykcie Warta.

Air Tractor i bus przewożący robotników rolnych po zderzeniu / Zdjęcie: Folha Geral

Według policji autostradowej, w katastrofie zginęło 5 pasażerów busa (wśród nich 37-letni Cleverson Henrique Pereira, 19-letni Florencio Renan Fagundes i 43-letni Flavio Tosi). Kolejnych 3 zostało ciężko rannych. Pilot samolotu, 29-letni Bruno Nobre Costa, odniósł stosunkowo niewielkie obrażenia. Rannych przewieziono do szpitala Universitário e Santa Casa, w Londrina.

Ofiary katastrofy to robotnicy rolni. Pracowali oni w okolicach autostrady. Przerwa w ruchu na autostradzie po wypadku trwała ponad godzinę.

Rozbity samolot to Air Tractor, który należał do Viagro Vidotti Aéro Agrícola, specjalizującej się w opryskach pól uprawnych. W dniu wypadku przeszedł przegląd techniczny. Według operatora, także pilot spełniał wszystkie wymagania przepisów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.