Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SHOT Show 2016: Hydra w USA

Przemysł zbrojeniowy, 22 stycznia 2016

Milkor USA zaprezentował na targach SHOT Show granatnik automatyczny Hydra. To konstrukcja Rheinmetall Defence, która ma zostać wdrożona do produkcji w USA.

40-mm granatnik automatyczny Milkor USA Hydra. Masa pustej broni 3,7 kg, załadowanej 6-nabojowym magazynkiem 5,5 kg. Długość całkowita 832 mm, wysokość 190 mm, szerokość 100 mm. Broń ma 300 mm lufę i charakteryzuje się szybkostrzelnością 300 strz./min. / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Hydra to opracowany w Niemczech przez Rheinmetall Defence lekki granatnik automatyczny dostosowany do amunicji 40 mm x 46SR niskiej prędkości wylotowej i 40 mm x 46SR średniej prędkości wylotowej. Broń może strzelać tymi drugimi nabojami ogniem pojedynczym i ciągłym, jest wyposażona w hydrauliczny układ tłumienia odrzutu. Hydra zasilana jest z magazynków 4-, 6- i 10-nabojowych. Zasięg skuteczny broni przy strzelaniu amunicją średniej prędkości wylotowej to 800 m.

Model Hydry został zaprezentowany po raz pierwszy w 2011 (DSEi 2011: Cerberus i Hydra, 2011-09-14). Niemcy doprowadzili broń do stadium strzelającego modelu, a następnie rozpoczęli poszukiwania partnera do wdrożenia tej konstrukcji do produkcji. Zdecydował się na to Abrams Airborne Manufacturing Inc. Weapons (AAMI-W) i podległe mu przedsiębiorstwa Milkor USA i VLTOR.

Obecnie broń jest przeprojektowywana w Stanach Zjednoczonych. Do marca 2016 badania kwalifikacyjne ma przejść amunicja 40 mm x 46SR średniej prędkości wylotowej, w maju zaś zostanie złożony pierwszy prototyp. Ten ostatni także zostanie poddany próbom wojskowym. Zainteresowanie amerykańskich i innych sił zbrojnych przesądzi o dalszych losach projektu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.