Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

al-Szabab potwierdza zajęcie bazy UA

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 stycznia 2016

Somalijska islamistyczna organizacja potwierdziła zajęcie bazy sił Unii Afrykańskiej na południu kraju.

Zdjęcia opublikowane przez Harakat al-Szabab al-Mudżahedin potwierdzają zajęcie bazy sił UA na południu Somalii

Przed tygodniem bojówkarze islamistycznej organizacji Harakat al-Szabab al-Mudżahedin zajęli bazę sił Unii Afrykańskiej na przedmieściach miasta El Adde, położonego na terenie południowo-zachodniego regionu administracyjnego Gedo (Atak al-Szabab, 2016-01-18). Obiekt był zajmowany przez kenijski kontyngent wielonarodowej misji AMISOM (African Union Mission in Somalia).

W ataku islamistów zginęło kilkudziesięciu żołnierzy z Kenii

Wkrótce po zajęciu bazy islamiści ogłosili zabicie lub porwanie co najmniej 60 Kenijczyków. Przejęto również kilkadziesiąt pojazdów terenowych, a także duże ilości broni i uzbrojenia.

Część wojskowych dostała się do niewoli

Co ciekawe informacji tych nie potwierdziły władze Kenii. Rząd w Nairobi twierdził, że atak przypuszczono nie na bazę sił UA, ale pobliskie obiekty zajmowane przez somalijskie siły bezpieczeństwa. Kenijscy żołnierze, którzy zginęli w starciach z al-Szabab, starali się wesprzeć broniących się Somalijczykom.

Islamistom udało się również przejąć...

Relacji władz Kenii nie potwierdzają jednak fotografie opublikowane przez al-Szabab w mediach społecznościowych. Na zdjęciach wyraźnie widać sprzęt wojskowy misji AMISOM, a także kenijskich żołnierzy, którzy zostali wzięci do niewoli. Dokładna liczba ofiar wśród sił UA w dalszym ciągu pozostaje nieznana, a dane podawane przez każdą ze stron zdecydowanie różnią się.

… a także zniszczyć sporą ilość sprzętu wojskowego, w tym pojazdy terenowe misji UA / Zdjęcia: al-Szabab

Harakat al-Szabab al-Mudżahedin regularnie przypuszcza ataki na siły pokojowe misji AMISOM. Ich celem są bazy wojsk Unii Afrykańskiej i konwoje lub patrole wojskowe (Islamiści zajęli bazę UA, 2015-06-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.