Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie chilijskiego Capitan IHL

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 stycznia 2016

W Chile zwodowano pierwszą jednostkę pływającą zbudowaną dla wojsk lądowych przez państwową stocznię ASMAR.

Capitán IHL ma 18,6 m długości i ok. 5 m szerokości. Rozwija 15 w. Zasięg wynosi 185 km. Jednostka jest w stanie zabrać na pokład do 15 żołnierzy z pełnym wyposażeniem / Zdjęcie: ASMAR

W chilijskim mieście Talcahuano odbyła się ceremonia wodowania barki desantowej Capitán IHL, którą zbudowała państwowa stocznia ASMAR (Astilleros y Maestranzas de la Armada). Jest to pierwsza jednostka pływająca dostarczona Ejército de Chile (wojskom lądowym Chile) przez rodzime przedsiębiorstwo stoczniowe.

Prace nad projektem Capitán IHL rozpoczęto w 2014. Latem 2015 dowództwo Ejército de Chile podpisało kontrakt na budowę jednostki. W najbliższych tygodniach przejdzie ona serię testów, które jednocześnie będą stanowiły ostatni etap szkolenia załogi.

Capitán IHL będzie stacjonował na jeziorze O'Higgins. Ejército de Chile zamierza użytkować jednostkę do transportowania żołnierzy i zaopatrzenia między bazami wojskowymi zlokalizowanymi w tym rejonie. Ponadto jednostka ma służyć do wspierania operacji antyterrorystycznych.

Dowództwo Ejército de Chile nie wyklucza zakupu kolejnych kutrów desantowych w przyszłości. Dotąd stocznia ASMAR dostarczała okręty i mniejsze jednostki pływające dla Armada de Chile (marynarki wojennej Chile, Oferta modernizacji chilijskich fregat, 2015-01-08; Trzeci Piloto Pardo w linii, 2014-11-13), a także dla klientów cywilnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra