Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyspieszenie dostaw koreańskich AH-64E

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 lutego 2016

W maju Republika Korei przyjmie do służby pierwsze śmigłowce uderzeniowe AH-64E Guardian.

W maju lotnictwo wojsk lądowych Republiki Korei rozpocznie eksploatację pierwszych śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian. Pierwotnie sądzono, że nowe wiropłaty wejdą do służby w 2018 / Zdjęcie: US Army

Seul zamierza przyspieszyć tempo przyjmowania do służby nowych śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian. Według agencji prasowej Yonhap, która powołuje się na rzecznika południowokoreańskiego resortu obrony, w maju lotnictwo wojsk lądowych Republiki Korei rozpocznie eksploatację pierwszych wiropłatów. Do lutego 2017 Guardiany będą przyjmowane do służby w tempie co najmniej 2 śmigłowców miesięcznie.

Powodem, dla którego zdecydowano się przyspieszyć tempo wdrażania do służby nowych AH-64E jest napięta sytuacja polityczno-wojskowa na Półwyspie Koreańskim. Władze w Seulu mają być zaniepokojone ostatnimi posunięciami reżimu w Pjongjangu, w tym m.in. testem ładunku jądrowego, przeprowadzonym na początku stycznia (Test północnokoreańskiej rakiety balistycznej, 2016-01-09).

W 2013 Seul zdecydował się na kupno 36 amerykańskich śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian (Zlecenie na AH-64E dla Korei Południowej, 2013-08-26). Wiropłaty nabyto w ramach umowy międzyrządowej, a pośrednikiem w dostawach jest US Army.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.