Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów USS Bataan

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 lutego 2016

W USA zakończono testy morskie śmigłowcowca desantowego USS Bataan. Przez ostatni rok okręt przechodził przegląd naprawczy.

Śmigłowcowiec desantowy USS Bataan (LHD 5) zakończył testy morskie i rozpoczął przygotowania do nowej misji / Zdjęcie: USN

Przez ostatni tydzień śmigłowcowiec desantowy USS Bataan (LHD 05), typu Wasp, poddawany był testom morskim, zorganizowanym u wschodnich wybrzeży USA. Próby pozwoliły ocenić pracę podstawowych urządzeń pokładowych, w tym elementów układu pędnego i urządzeń obserwacji i analizy otoczenia. Okręt wrócił już do portu macierzystego w Norfolk, gdzie kontynuowane będą przygotowania do nowej misji bojowej.

W lutym 2015 zapoczątkowano 12-miesięczny program przeglądu naprawczego amerykańskiego śmigłowcowca, polegający m.in. na wymianie niesprawnego lub przestarzałego wyposażenia pokładowego. Prace stoczniowe prowadzono w zakładach BAE Systems (Wsparcie techniczne USS Bataan, 2014-12-12). Rozpoczęto je wkrótce po powrocie okrętu z ostatniej misji bojowej, prowadzonej w Zatoce Perskiej i na Oceanie Indyjskim.

W grudniu ub. r. zakończono zasadniczy etap prac stoczniowych. Okręt powrócił do portu macierzystego w Norfolk, gdzie przygotowywano go do testów morskich. Stanowiły one jednocześnie kulminację programu szkolenia i zgrywania nowych członków załogi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.