Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Policja się zbroi

Przemysł zbrojeniowy, 05 lutego 2016

Policja ogłosiła dwa nowe postępowania na dostawy kilku typów broni strzeleckiej, karabinów wyborowych, subkarabinków, karabinów automatycznych i pistoletów maszynowych.

Policyjne jednostki specjalne (CBŚ, BOA) stopniowo zwiększają i unowocześniają posiadany arsenał broni strzeleckiej. W obecnych dwóch postępowaniach funkcjonariusze mają otrzymać 5 nowych karabinów wyborowych, 25 pistoletów maszynowych MP5A5, 15 karabinów HK417A2 i 24 subkarabinki HK416A5 / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W ramach pierwszego z postępowań, ogłoszonych przez Komendę Główną Policji, funkcjonariusze chcą kupić 24 subkarabinki HK416A5 do amunicji 5,56 mm x 45 z 279-mm lufami, 15 karabinów HK417A2 strzelających nabojem 7,62 mm x 51 z 419-mm lufami oraz 25 pistoletów maszynowych MP5A5 do amunicji 9 mm x 19. Broń ma zostać dostarczona z kompletem akcesoriów i dodatkowymi magazynkami. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 24 czerwca 2016, czas składania ofert mija 15 lutego 2016. Kryterium oceny zamówienia to w 80% cena, w 10% czas gwarancji i w 10% kompatybilność (w tym przeszkolenie przez specjalistów z H&K personelu).

W przypadku wszystkich poszukiwanych konstrukcji dodano do zamówienia określenie lub (ofert) równoważnych, aczkolwiek jest to jedynie przetargowy listek figowy. Policja chce kupić oryginalną niemiecką broń produkowaną przez fabrykę Heckler & Koch w Oberndorfie. Jedynym polskim przedstawicielem jest warszawski Cenrex, który już wcześniej dostarczał funkcjonariuszom takie modele broni (Więcej MP5 dla Policji, 2015-10-31; MP5K-PDW i HK417A2 dla Policji, 2015-09-14). Wymaganiem jest, aby oferent zrealizował w ciągu 3 ostatnich lat przynajmniej jedno zamówienie na HK416, HK417 lub MP5 o wartości co najmniej 300 tys. zł.

W ramach drugiego postępowania Policja zamierza kupić pięć fabrycznie nowych powtarzalnych karabinów wyborowych do amunicji 7,62 mm x 51 wraz z celownikami i zestawem akcesoriów. Ocena ofert w 80% to cena, a w 20% czas gwarancji. Oferent musi potwierdzić, że w ciągu ostatnich 3 lat zrealizował przynajmniej jedno zamówienie na broń strzelecką lub amunicję o wartości 100 tys. zł. Podobnie, jak we wcześniejszym postępowaniu karabiny mają być dostarczone do 24 czerwca 2016, a termin nadsyłania ofert upływa 15 lutego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.