Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińska baza w Dżibuti

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 lutego 2016

W 2016 rozpocznie się budowa chińskiej bazy morskiej w Dżibuti.

Baza wojskowa w Dżibuti ułatwi zaopatrywanie chińskich okrętów stacjonujących u wybrzeży Afryki. Pozwoli też na wsparcie żołnierzy służących na misjach pokojowych ONZ / Zdjęcie: MSZ ChRL

W ChRL trwają przygotowania do budowy nowej bazy morskiej w Dżibuti. Obiekt powstanie w celu zapewnienia wsparcia logistycznego chińskim wojskom stacjonującym w regionie. Prace budowlane najprawdopodobniej rozpoczną się w br.

W ciągu kilku lat w Dżibuti powstaną obiekty, które będą mogły pomieścić kilkuset żołnierzy. Zbudowane zostaną też magazyny, w których przechowywane będzie zaopatrzenie dla oddziałów stacjonujących w regionie, np. ramach jednej z misji pokojowych ONZ (Chiński batalion UNMISS rozpoczyna służbę, 2015-06-01). Do portu będą mogły wchodzić okręty Marynarki Wojennej Armi Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL, biorące udział w wielonarodowych operacjach antypirackich (Australijsko-chińskie ćwiczenia, 2016-01-05).

Plan budowy chińskiej bazy morskiej w Dżibuti jest mocno krytykowany m.in. przez Indie. W ocenie indyjskich władz jest to bowiem próba zmiany układu sił na Oceanie Indyjskim. Indie od wielu lat oskarżają ChRL o próbę wzmocnienia własnych wpływów wojskowych w regionie (Chińskie OP z wizytą w Pakistanie, 2015-07-22). Jedną z form powstrzymania tego procesu ma być zacieśnienie współpracy New Delhi z innymi państwami regionu (Indyjskie patrolowce dla Sri Lanki, 2013-09-06), w tym m.in. z Seszelami, na terenie których wkrótce powstanie baza Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii, Indie wspierają Seszele, 2016-01-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.