Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Operacja antyterrorystyczna w Mali

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 lutego 2016

Siły ONZ w Mali odbiły bazę sił policyjnych, zajętą przez bojówkarzy al-Kaidy.

W ubiegły piątek bojówkarze al-Kaidy zaatakowali bazę sił policyjnych ONZ w Timbuktu, w centralnym Mali. Na miejscu służyli policjanci z Nigerii. Obiekty zostały odbite przez siły misji MINUSMA i wojska Mali / Zdjęcie: ONZ

W piątek ok. 06:30 czasu miejscowego grupa bojówkarzy jednej z organizacji ekstremistycznych zajęła bazę sił ONZ w Timbuktu, w centralnym Mali. Napastnicy pokonali zabezpieczenia przy użyciu samochodu terenowego, wypełnionego ładunkami wybuchowymi, a następnie wdarli się na teren obozu. Ekstremistom udało się przejąć kontrolę nad znajdującymi się wewnątrz obiektami i pojmać policjantów stacjonujących na miejscu.

Wkrótce w stronę Timbuktu wyruszył specjalny zespół zadaniowy, w skład którego weszli malijscy żołnierze i wojskowi służący w ramach misji MINUSMA (Multidimensional Integrated Stabilisation Mission in Mali, Niemcy wyślą wojska do Mali, 2015-11-26; Holandia zamawia dodatkowe Bushmastery, 2015-07-01). Bazę udało się odbić po krótkiej wymianie ognia. Co najmniej 3 napastników zginęło. Śmierć poniósł też członek sił bezpieczeństwa Mali. Kilka innych osób zostało rannych.

Żadna z grup islamistycznych nie przyznała się do organizacji ataku. Według malijskich władz napastnicy byli członkami Al-Ka’idy Islamskiego Maghrebu. W 2015 ugrupowanie przeprowadziło w pobliżu Timbuktu co najmniej kilkanaście ataków na malijskie wojska i członków misji MINUSMA (Ostatnia droga holenderskich pilotów, 2015-03-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.