Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Symulowane przebazowanie F-35A

Lotnictwo wojskowe, 12 lutego 2016

US Air Force realizują symulowaną misję ekspedycyjną z udziałem samolotów wielozadaniowych F-35A.

Podczas symulowanej misji ekspedycyjnej F-35A z 31. eskadry będą wykonywały 3 rodzaje zadań: obezwładnienie nieprzyjacielskiej obrony powietrznej, bezpośrednie wsparcie lotnicze i izolację lotniczą / Zdjęcie: Tech. Sgt. Samuel Morse, US Air Force

Na początku bieżącego tygodnia do bazy US Air Force Mountain Home, w stanie Idaho, przyleciało 6 samolotów wielozadaniowych F-35A Lightning II i ponad 85 pilotów i członków personelu obsługowego z 31. eskadry badawczej, stacjonującej na co dzień w bazie Edwards w Kalifornii. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności F-35A do działań ekspedycyjnych.

W trakcie pobytu w Mountain Home piloci 31. eskadry skupią się na realizacji 3 kluczowych misji: obezwładnienia nieprzyjacielskiej obrony powietrznej, bezpośrednim wsparciu lotniczym i izolacji lotniczej. Lotnicy będą planować i wykonywać zadania, prowadzić odprawy przed lotem i po locie, analizować dane wywiadowcze i odtwarzać zdolności bojowe F-35A (F-35A odpala AIM-9X, 2016-01-25).

W manewrach wezmą też udział samoloty uderzeniowe F-15E Strike Eagle z 366. Skrzydła Myśliwskiego, także stacjonujące w Mountain Home i A-10 Thunderbolt II ze 124. Skrzydła Myśliwskiego z bazy Gowen Field, w stanie Idaho. Ćwiczenie potrwa ok. miesiąca. Jego pomyślne zakończenie jest jednym z elementów niezbędnych do zgłoszenia wstępnej zdolności operacyjnej F-35A, co ma nastąpić jesienią br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.