Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulowane przebazowanie F-35A

Lotnictwo wojskowe, 12 lutego 2016

US Air Force realizują symulowaną misję ekspedycyjną z udziałem samolotów wielozadaniowych F-35A.

Podczas symulowanej misji ekspedycyjnej F-35A z 31. eskadry będą wykonywały 3 rodzaje zadań: obezwładnienie nieprzyjacielskiej obrony powietrznej, bezpośrednie wsparcie lotnicze i izolację lotniczą / Zdjęcie: Tech. Sgt. Samuel Morse, US Air Force

Na początku bieżącego tygodnia do bazy US Air Force Mountain Home, w stanie Idaho, przyleciało 6 samolotów wielozadaniowych F-35A Lightning II i ponad 85 pilotów i członków personelu obsługowego z 31. eskadry badawczej, stacjonującej na co dzień w bazie Edwards w Kalifornii. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności F-35A do działań ekspedycyjnych.

W trakcie pobytu w Mountain Home piloci 31. eskadry skupią się na realizacji 3 kluczowych misji: obezwładnienia nieprzyjacielskiej obrony powietrznej, bezpośrednim wsparciu lotniczym i izolacji lotniczej. Lotnicy będą planować i wykonywać zadania, prowadzić odprawy przed lotem i po locie, analizować dane wywiadowcze i odtwarzać zdolności bojowe F-35A (F-35A odpala AIM-9X, 2016-01-25).

W manewrach wezmą też udział samoloty uderzeniowe F-15E Strike Eagle z 366. Skrzydła Myśliwskiego, także stacjonujące w Mountain Home i A-10 Thunderbolt II ze 124. Skrzydła Myśliwskiego z bazy Gowen Field, w stanie Idaho. Ćwiczenie potrwa ok. miesiąca. Jego pomyślne zakończenie jest jednym z elementów niezbędnych do zgłoszenia wstępnej zdolności operacyjnej F-35A, co ma nastąpić jesienią br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.