Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Prithvi II

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 lutego 2016

W Indiach przeprowadzono test pocisku balistycznego Prithvi II.

Prithvi II rozwinięto w ramach rządowego przedsięwzięcia IGMDP (Integrated Guided Missile Development Programme). Pocisk może przenosić głowicę bojową – nuklearną lub konwencjonalną – o masie 500-1000 kg na odległość do 350 km. Próby Prithvi II prowadzone są od lat 1990. / Zdjęcie: DRDO

Pocisk odpalono z kompleksu startowego nr 3 na terenie poligonu testowego w Chandipur, u wybrzeży stanu Orissa. Próbę zorganizowało dowództwo indyjskich wojsk strategicznych, które jest odpowiedzialne za magazynowanie i eksploatację tego typu uzbrojenia.

Przebieg próby nadzorowali przedstawiciele indyjskiej rządowej agencji ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO). Lot pocisku śledzono za pomocą telemetrycznych i optoelektronicznych urządzeń obserwacji. Końcowa faza testu była monitorowana przez okręty Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), rozmieszczone na wodach Zatoki Bengalskiej.

Pocisk użyty podczas niedawnej próby wybrano losowo z zapasów magazynowych indyjskiej armii. Test stanowił element szkolenia operatorów systemu. Po raz ostatni tego typu wydarzenie miało miejsce w listopadzie ub. r. (Przetestowano Prithvi II, 2015-11-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.