Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do modernizacji CVN 73

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 marca 2016

Waszyngton zlecił Huntington Ingalls Industries kontynuację przygotowań do modernizacji atomowego lotniskowca USS George Washington.

Program wymiany paliwa jądrowego i przeglądu naprawczego CVN 73 zostanie zrealizowany w należącej do HII stoczni Newport News Shipbuilding w Wirginii / Zdjęcie: HII

Przez kolejny rok Huntington Ingalls Industries (HII) będzie prowadził przygotowania do przeprowadzenia wymiany paliwa i przeglądu naprawczego (RCOH) atomowego lotniskowca USS George Washington, typu Nimitz (Kolejne zlecenie na USS George Washington, 2015-02-06). Kontrakt będzie obowiązywał do lutego 2017. Wartość wykonanych w tym czasie prac obliczana jest na ok. 205 mln USD (817 mln zł).

Modernizacja USS George Washington rozpocznie się latem 2017. Program RCOH zakłada m.in. odmalowanie dolnej część kadłuba okrętu i remont, a w niektórych przypadkach także wymianę i montaż wydajniejszych elementów układu pędnego. Dużo uwagi zostanie poświęcone konserwacji śrub okrętowych i konstrukcji sterowych. Prace zajmą 3-4 lata. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwają od 2014 (Remont USS George Washington, 2014-08-05).

Program wymiany paliwa i przeglądu naprawczego jednostek typu Nimitz prowadzony jest w połowie szacowanego na 50 lat resursu okrętów (USS Abraham Lincoln w połowie przeglądu, 2014-11-10). Trwający 3-4 lata proces podnosi ich trwałość użytkową i pozwala na eksploatację przez kolejne ćwierćwiecze.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra