Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja nowozelandzkich NH90

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 marca 2016

Nowozelandzki okręt zaopatrzeniowy HMNZS Canterbury jest w drodze na Fidżi, gdzie będzie nieść pomoc ofiarom cyklonu Winston, który nawiedził ten wyspiarski kraj.

Nowozelandzki NH90 na pokładzie okrętu zaopatrzeniowego HMNZS Canterbury / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

W niedzielę okręt opuścił port macierzysty Devonport Naval Base na północy kraju i skierował się w stronę Fidżi. Jednostka powinna dotrzeć na miejsce w czwartek. Wkrótce potem nowozelandzcy żołnierze rozpoczną przekazywanie pomocy humanitarnej ofiarom cyklonu Winston, który nawiedził ten rejon w 2. połowie lutego.

Na pokładzie HMNZS Canterbury (L421) znajduje się blisko 300 nowodzelandzkich żołnierzy, w tym członkowie wojsk inżynieryjnych i personel medyczny. Okręt przenosi też 2 śmigłowce NH90 TTH, a także co najmniej jeden wiropłat SH-2G Super Seasprite (Nowozelandzkie SH-2 już w służbie, 2015-03-09).

Dla załóg NH90 misja humanitarna na Fidżi będzie pierwszą okazją do przetestowania śmigłowców podczas działań operacyjnych. W 2006 Wellington zamówiło 8 wiropłatów NH90 w wersji transportu taktycznego i jeden przeznaczony na części zamienne. W 2014 Nowozelandczycy odebrali ostatni ze śmigłowców (Ostatni NH90 dla Nowej Zelandii, 2014-11-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.