Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Naprawa Zumwalta

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 marca 2016

General Dynamics Bath Iron Works przeprowadziło prace naprawcze na nowym niszczycielu rakietowym USS Zumwalt.

W marcu rozpocznie się 2. seria testów morskich USS Zumwalt / Zdjęcie: GD Bath Iron Works

Prace na USS Zumwalt (DDG 1000) wykonano w stoczni General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine. Według przedstawicieli US Navy, przedsięwzięcie ograniczyło się do naprawy elementów układu pędnego niszczyciela, które najprawdopodobniej zostały uszkodzone podczas testów morskich, przeprowadzonych na początku grudnia 2015 (Rozwój Zumwaltów, 2016-02-12).

Pod koniec lutego USS Zumwalt miał rozpocząć 2. etap testów morskich. Dotąd jednak okręt nie opuścił stoczni w Bath. Część komentatorów tłumaczy powstałe opóźnienie usterkami technicznymi, wykrytymi podczas grudniowych prób, które należy usunąć przed kontynuacją programu testowego.

Wiosną niszczyciel powinien zostać przekazany US Navy. Wkrótce potem specjaliści z Board of Inspection and Survey (INSURV) zapoczątkują serię intensywnych testów odbiorczych, których zwieńczeniem będzie przyjęcie okrętu do służby.

W przyszłości w ślady USS Zumwalt pójdą kolejne 2 niszczyciele rakietowe typu Zumwalt, USS Michael Monsoor (DDG 1001) i USS Lyndon B Johnson (DDG 1002). Pierwszy z okrętów jest już ukończony w ok. 90%. Prace nad 2. z nich są zaawansowane niemal w połowie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.