Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

10 lat bazy Wizz Air w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 02 marca 2016

Wczoraj Wizz Air obchodziło 10. rocznicę otworzenia bazy operacyjnej na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Johan Eidhagen, Dyrektor Marketingu Wizz Air (w środku po prawej) i Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy (w środku po lewej) podczas wczorajszej uroczystości z okazji 10. rocznicy otworzenia bazy operacyjnej węgierskiego przewoźnika / Zdjęcie: Wizz Air

Bazę w Gdańsku otworzono 1 marca 2006. Obecnie na lotnisku im. Lecha Wałęsy stacjonuje 5 samolotów węgierskiego przewoźnika. Na miejscu zatrudnionych jest ponad 200 pracowników Wizz Air (Rozwój bazy Wizz Air w Gdańsku, 2015-01-15).

Pierwsze połączenie Wizz Air z Gdańska uruchomiono w sierpniu 2004. Dotąd przewoźnik obsłużył ponad 11 mln pasażerów. Obecnie węgierskie linie wykonują loty z Gdańska na 30 trasach do 12 krajów. W ofercie na 2016 przygotowano do sprzedaży ponad 2 mln biletów.

Gdańsk to jedno z pierwszych miast, do których Wizz Air wprowadził swoją ofertę w 2004 roku. Pierwszy samolot typu Airbus A320 został zbazowany w Gdańsku niecałe dwa lata później, po pierwszym locie Wizz Air do Londynu Luton. Od tego czasu pięciokrotnie zwiększylliśmy nasze możliwości, tworząc nowe miejsca pracy i kierując naszą ofertę niskich cen podróży lotniczych do większej liczby klientów. Tym samym Wizz Air wpływa na rozwój turystyki i sektora lotniczego w północnej części Polski. Zamierzamy kontynuować naszą misję w Gdańsku i w całej Polsce, nadal utrzymując niskie ceny oraz wysoki poziom obsługi klienta – powiedział Johan Eidhagen, Dyrektor Marketingu Wizz Air.

Dotąd węgierski przewoźnik otworzył w Polsce 6 baz operacyjnych, w których stacjonuje 19 samolotów. Poza Gdańskiem znajdują się one również w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie. Wizz Air osiągnął 30-% wzrost liczby pasażerów w 2015 w Polsce, w porównaniu do wyników z 2014. W minionym roku z oferty przewoźnika skorzystało 6,1 mln osób, podczas gdy w 2014 liczba ta wyniosła 4,7 mln pasażerów (Wzrost Wizz Air na polskim rynku, 2016-01-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.