Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2016: Tanfoglio dla wojska

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2016

Włoski producent zaprezentował w Norymberdze gamę broni dla wojska i służb, od pistoletu maszynowego, przez karabinki i karabiny automatyczne na modelu snajperskim kończąc.

Prototyp 9-mm pistoletu maszynowego Tanfoglio TCPM pokazany na EnforeTac to efekt 4-letnich prac włoskich konstruktorów

Tanfoglio to znany wytwórca wyczynowych pistoletów sportowych bazujących na konstrukcji czeskiego CZ 75. Przedsiębiorstwo podjęło rok temu decyzję o dywersyfikacji produktów i stworzenia konstrukcji nie tylko na rynek cywilny, ale i służb mundurowych.

Stąd w pierwszej kolejności opracowanie własnej rodziny karabinków i karabinów automatycznych będących klonami AR-15 i AR-10 do amunicji 5,56 mm x 45 i 7,62 mm x 51 nazwanych TAR (Tanfoglio Assault Rifles). W obecnej postaci komory zamkowe powstają w Tanfoglio, gdy część zespołów podchodzi od poddostawców. TAR 5,56 i TAR 7,62 mają klasyczny, Stonerowski system gazowy z długą, cienką rurką dostarczającą część odprowadzanych z lufy gazów do wnętrza suwadła-tłoka. Wyposażono je w zestawy szyn montażowych. Wszystkie przełączniki rozmieszczono, jak w AR-15, nie kłopocząc się dostosowaniem broni do strzelców leworęcznych.

Karabinek TAR 5,56 i karabin TAR 7,62 to oferta Włochów dla klientów szukających klasycznych klonów AR-15 do amunicji 5,56 mm x 45 i 7,62 mm x 51

W Norymberdze zadebiutował też powtarzalny karabin snajperski TSR (Tanfoglio Sniper Rifle). Broń oferowana jest obecnie do naboju 7,62 mm x 51 i 6,5 mm x 47 Lapua. W mającym masę 5,8 kg karabinie zastosowano zamek z Remingtona 700, ale w przyszłości ma zostać on zastąpiony własnym rozwiązaniem Włochów. Broń wyposażono w mechanizm spustowy z siłą nacisku na spust 0,8 kg. TSR ma długie łoże mierzące 220 lub 270 mm w zależności od wersji i zasilany jest z 7- lub 10-nabojowego magazynka pudełkowego.

Karabin wyborowy TSR na razie oferowany jest tylko do amunicji 7,62 mm x 51 i 6,5 mm x 47 Lapua

Nieco wcześniej, bo 4 lata temu rozpoczęto prace nad nowym pistoletem maszynowym nazwanym TCPM (Tanfoglio Combat Pistol Machine) do naboju 9 mm x 19 (prototyp strzela 9 mm x 21). Pierwsze modele serii wdrożeniowej pojawią się pod koniec 2016, a produkcja ma rozpocząć się w 2017. Broń ma 225-mm lufę, z kolbą złożoną mierzy 425 mm i ma masę 2,8 kg. Z TCPM można strzelać, jak z pistoletu maszynowego opierając kolbę o dołek strzelecki lub jak z pistoletu samopowtarzalnego trzymając broń w jednym lub dwóch dłoniach.

TCPM ze złożoną kolbą i chwytem pistoletowym mierzy 425 mm

TCPM to konstrukcja z magazynkiem w chwycie, wysuwaną kolbą i rozkładanym chwytem przednim. Na grzbiecie umieszczono szynę montażową. Rękojeść napinania została umieszczona po lewej stronie. Broń ma obustronny zatrzask zwalniający zamek z tylnego położenia, w którym pozostaje po wystrzeleniu ostatniego naboju z magazynka. Sam magazynek na przekonstruowane szczęki, według przedstawicieli producenta znacznie poprawiające niezawodność broni i eliminujące zacięcia polegające na jednoczesnym załadowaniu kilku sztuk amunicji.

Pistolet automatyczny Tanfolgio P19 SR to próba wejścia na rynek broni dla służb ochrony / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Dodatkowo na EnforceTac Włosi pokazali 9-mm pistolet automatyczny Tanfoglio P19 SR, czyli mający masę 1,15 kg model dostosowany do prowadzenia ognia pojedynczego i ciągłego. Trójpołożeniowy przełącznik rodzaju ognia jest połączony z bezpiecznikiem. Najwyższe położenie zabezpiecza P19 SR, środkowe pozwala strzelać pojedynczymi strzałami, dolne – ogniem ciągłym. Broń zasilana jest z magazynków 16- lub 26-nabojowych. Długość lufy pistoletu to 113 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.